Aktualności Sekcja męska

50. EDYCJA LIGI W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM, PO ROKU PRZERWY, ZOSTAŁA WZNOWIONA!

Share Button

1. kolejka:

Tom-Stone Tomaszów Mazowiecki – Volley Żelazny Opoczno 0:2 (21:25;18:25)

Skład drużyny Volley Żelazny:

Atakujący: Piotr Bociek, Łukasz Krajewski

Przyjmujący: Robert Szewczyk, Jakub Wolski, Piotr Baszuk

Rozgrywający: Rafał Skoczylas

Środkowi: Michał Kowalczyk, Bartłomiej Jędrzejczyk, Krystian Zawada

Libero: Igor Przybyła

W poniedziałkowy wieczór, 15 listopada, drużyna z Opoczna rozpoczęła ponownie zmagania w 50. edycji Amatorskich Mistrzostw Tomaszowa Mazowieckiego o Puchar Przedsiębiorstwa Budowlanego ARTOM, które przed dwoma laty zostały zawieszone z powodu COVID-19.

Na początek Żelazny zagrał z kilkukrotnym zwycięzcom tej ligi, drużyną TOM-STONE i po dobrym, a jednocześnie spokojnym meczu odniósł pewne zwycięstwo. Pomimo kilku roszad w składzie gra wyglądała pewnie, a nowi zawodnicy, którzy pojawili się na parkiecie zagrali dobre zawody. Z podstawowego składu, który występuje w rozgrywkach III ligi męskiej ŁZPS na parkiecie pojawiło się na stałe zaledwie 2 zawodników. Po długiej przerwie do skład powrócił Libero Igor Przybyła. Na środku zadebiutował nowy zawodnik Żelaznego Bartłomiej Jędrzejczyk, w przyjęciu od pierwszej akcji zagrał, dotychczasowy zmiennik Jakub Wolski, najmłodszy siatkarz drużyny. Do składu powrócił również po przerwie atakujący Piotr Bociek, co spowoduje sporą rywalizację na wielu pozycjach w drużynie.

W Lidze Tomaszowskiej udział w tym roku bierze 6 drużyn, które rywalizować będą o zwycięstwo w 50. Jubileuszowej edycji.

W miniony poniedziałek zaś, 22 listopada, nasza ekipa zmierzyła się z drużyną Holsters, znaną dotychczas jako Polskór. Po bardzo zaciętym meczu, zwyciężyła drużyna gospodarzy. Mecz jednak stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i mógł również dobrze zakończyć się zwycięstwem drużyny z Opoczna. Jednak na końcowy wynik wpływ duży miały decyzje sędziów, którzy wydają się być już zmęczeni sędziowaniem. Na uwagę zasługuję jednak fakt, że gra pomimo zmienionego składu, zwłaszcza w przyjęciu, gdzie zadebiutował Piotr Baszuk, wyglądała naprawdę fajnie i napawa wszystkich nas optymizmem. Działamy dalej!

2. kolejka:

Holsters – Volley Żelazny Opoczno 2:1 (25:21;27:29;15:13)

Skład drużyny Volley Żelazny:

Atakujący: Piotr Bociek

Przyjmujący: Jakub Wolski, Piotr Baszuk, Krystian Zawada

Rozgrywający: Rafał Skoczylas

Środkowi: Michał Kowalczyk, Bartłomiej Jędrzejczyk

Libero: Igor Przybyła

 

„Ta liga to dla naszej drużyny dodatkowy trening w tygodniu, miejsce gdzie możemy porywalizować za każdym razem z innym przeciwnikiem. Tu możemy sprawdzić nowe ustawienia, wprowadzić nowych zawodników na pozycjach. Ligi tej nie traktujemy jako kolejnego wyzwania, ale jako dodatkowe spotkanie i sprawdzenie wielu wariantów w składzie.” – podsumował trener Rafał Skoczylas.