Sekcja męska

„BY DOJŚĆ DO ŹRÓDŁA, TRZEBA PŁYNĄĆ POD PRĄD”

Share Button

W każdą sobotę drużyna siatkarska Volley Żelazny Opoczno spotyka się na wspólnych treningach. W ciągu jednego dnia siatkarze oraz siatkarki muszą, pomimo zmęczenia, przepracować dwie jednostki treningowe, aby dopracowywać swoje umiejętności i prezentować wysoki poziom gry.

Sama rozgrzewka trwa od 30 do 45 minut. Jest ona bardzo ważnym elementem treningu, ponieważ nie tylko pomaga nam przygotować organizm do większego wysiłku fizycznego, ale również chroni nas przed poważnymi urazami.


2

W skład dzisiejszego, przedpołudniowego treningu w hali ZSS nr 3 w Opocznie, wchodziły ćwiczenia angażujące każdą partię ciała. Nie zabrakło stretchingu dynamicznego, ćwiczeń kształtujących, koordynacyjnych, ćwiczeń wytrzymałościowych (kardio) oraz ćwiczeń przygotowujących do gry w piłkę siatkową. Oczywiście na końcu nie mogło zabraknąć (to co siatkarze lubią najbardziej) tzw. ,,cool down” czyli wyciszenie po rozgrzewce.

Profesjonalną rozgrzewkę drużynie z Opoczna prowadzi w każdą sobotę Anna Świątek, fizjoterapeutka naszych siatkarzy, pochodząca z powiatu opoczyńskiego.
Siatkarze Żelaznego składają serdeczne podziękowania za profesjonalne podejście oraz tak potrzebną pomoc, gdyż mijający sezon jest bardzo długi i wyczerpujący.