Aktualności Sekcja męska

CERRAD CUP Z UDZIAŁEM ŻELAZNEGO

Share Button
Podczas turnieju zagraliśmy również charytatywnie dla Adasia. Każdy klub złożył cegiełkę na ten szczytny cel, nie mniejszą niż 250 zł. W ten sposób zagraliśmy, ale również wszyscy pomogliśmy.
W minioną sobotę, 29 maja, w Hali Miejskiej w Starachowicach odbyła się III edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej – CERRAD CUP!
W zawodach udział wzięło 13 ekip z całej Polski, które rywalizowały ze sobą w grupach do 2 wygranych setów do 21 pkt, tie-break do 15 pkt. Każdy mecz to wielkie widowisko, podczas którego można było zobaczyć jak brakowało siatkówki właśnie tej halowej. Każdy mecz to również walka na całego, aby zaprezentować się jak najlepiej. Wśród tych wszystkich mocnych drużyn, które dostały możliwość zagrania w turnieju, udział wzięli również siatkarze Żelaznego.
Sezon 2020/2021 jest sezonem trudnym, ale właśnie takie turnieje dają wiele doświadczenia i pozwalają na zgranie zespołu.
Na parkietach hali w Starachowicach można było zobaczyć siatkarzy grających w IV, III, II, a nawet I ligach zawodowych, co dodało uroku wszystkich meczom.
Siatkarze reprezentujący opoczyńską drużynę zagrali w grupie III, gdzie znalazło się 5 zespołów. Po rozegraniu wszystkich 4 spotkań, dodajmy, że bardzo trudnych, siatkarze Żelaznego nie mieli możliwości zagrania o najwyższe cele, mimo tego, że zaprezentowali naprawdę dobrą siatkówkę.
Volley Żelazny Opoczno – Wataha Busko Zdrój 2:0 (21:19;21:19)
Mix Nowa Iwiczna – Volley Żelazny Opoczno 2:1 (18:21;21:11;15:13)
Volley Żelazny Opoczno – Promotor Gózd 0:2 (13:21;15:21)
Volley Żelazny Opoczno – Błyskawica Sosnowiec 0:2 (16:21;16:21)
Skład Żelaznego:
Atakujący: Piotr Bociek
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Przyjmujący: Robert Szewczyk, Filip Białecki, Mateusz Łukasik, Jakub Wolski
Środkowi: Michał Kowalczyk, Krystian Zawada
Libero: Szymon Skroś