Aktualności Sekcja żeńska

CHARYTATYWNE ZMAGANIA Z DOŚWIADCZONYMI RYWALAMI W SKARŻYSKU KAMIENNEJ!

Share Button
W czwartek, 11 listopada, z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w Skarżysku Kamiennej, odbył się Turniej Piłki Siatkowej Kobiet, który jednocześnie był turniejem charytatywnym dla chorego chłopca Olivera Stachury, mieszkańca miasta Skarżysko Kamienna.
Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Doświadczone drużyny były rywalkami siatkarek Żelaznego. Każdy taki turniej daje możliwość sprawdzenia nowych zawodniczek, które dołączyły do zespołu. Łącznie drużynę Żelaznego reprezentuje w tym sezonie 15 kobiet.
Do turnieju zgłosiło się 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. Po dwa najlepsze zespoły po grach grupowych awansowały do półfinałów.
Zespoły z miejsc IV w obydwu grupach rozegrały mecz o miejsce VII. Siódme miejsce zajęła drużyna Promotor Gózd pokonując Volley Żelazny Opoczno 2:0 . Miejsce V przypadło drużynie Leneco SMS Starachowice pokonując ŁKS Probudex Łagów 2:1. Zwyciężczynie grupy A: zespół Dana Gameb UKS RELAKS Skarżysko w meczu półfinałowym uległy. 2:1 Drużynie GKS Invex Remedium Nowiny. Zwyciężczynie grupy B: FIGHT-ŁAPY Warszawa wygrały 2:0 z zespołem Politechniki Świętokrzyskiej Kielce. W meczu o III miejsce zespół ze Skarżyska Kamiennej ponownie wygrał z drużyną Politechniki. W meczu finałowym zespół z Warszawy zwyciężył Nowiny 2:0.
Puchary, dyplomy i nagrodę dla najlepszej zawodniczki wręczała pomysłodawczyni turnieju Blanka Warwas. W trakcie turnieju przeprowadzona została zbiórka pieniążków na koszty leczenia chorego Olivera, wpłaty wpisowego od zespołów oraz zbiórka wśród kibiców pozwoliła na zebranie około 2000 zł, które zasilą konto zbiórki na leczenie Olivera.