Aktualności

CHARYTATYWNIE W KLUCZEWSKU!

Share Button
Mimo małych trudności, w minioną niedzielę, 6 lutego, w hali sportowej w Kluczewsku, odbył turniej charytatywny w formule 4+2.
Do sportowej rywalizacji stanęło 10 drużyn z powiatów: włoszczowskiego, koneckiego, kieleckiego, pińczowskiego, jędrzejowskiego, radomszczańskiego, a także opoczyńskiego. Turniej mikstów to ciesząca się bardzo dużym uznaniem formuła rozgrywania zawodów sportowych w piłkę siatkową. Każda drużyna w swoim składzie na boisku musiała posiadać minimum 2 kobiety.
Organizatorzy ustalili trzy fazy rozgrywek. W fazie grupowej obowiązywał system „każdy z każdym” – do 2 wygranych setów do 20 pkt, tie-break do 15 pkt. Następnie rozegrano fazę półfinałów, po której odbyły się mecze o zajęcie miejsc.
Drużynę Żelaznego reprezentował nowy skład w tej formule, który zagrał kilka dobrych siatkarskich pojedynków.
Powiat opoczyński reprezentowali: Weronika Jędrasik, Iza Zdonek, Piotr Baszuk, Patryk Raczyński, Jakub Wolski, Mateusz Baranowski oraz Michał Kowalczyk.
Wyniki spotkań gr. A:
Opoczno – Radomsko 0:2 (12:20;16:20)
Kielce – Opoczno 2:1 (16:20;20:10;15:12)
Opoczno – Końskie 2:1 (19:21;23:21;15:13)
Start II Dobromierz – Opoczno 0:2 (10:20;7:20)
W kolejnej części turnieju rozegrano mecze półfinałowe oraz mecze o poszczególne miejsca, zgodnie z wcześniej ustalonym szablonem.
Półfinał B:
3A – 4B Opoczno – Jędrzejów 0:2
Mecz o 7 miejsce:
Opoczno – Start Dobromierz 2:0
Na zakończenie organizatorzy wręczyli wszystkim drużynom pamiątkowe dyplomy i puchary. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie dla trenera i całej drużyny LUKS „Start Dobromierz”.