Aktualności Sekcja męska

CIĘŻKA PRZEPRAWA – DOBRA LEKCJA SIATKÓWKI!

Share Button
Młodzież z Tomaszowa Mazowieckiego okazała się zbyt dobrze zgranym zespołem, który w meczu 2. Kolejki III ligi ŁZPS, w sobotę 23 października w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim, pokonał nasz opoczyński team. Spotkanie do najlepszych nie należało, a brak pełnej mobilizacji był niezwykle widoczny. Jest wiele czynników, na które można zrzucić winę, jednak najważniejszy pozostał na boisku. To co do tej pory wychodziło, teraz, poprzez brak pełnego zaangażowania nie wystarczyło.
Gratulacje dla drużyny KS Lechii Tomaszów Mazowiecki. Przed nami następne mecze, które pokażą na jakim poziomie, po trudnym czasie pandemii, jest nasz zespół. Najważniejsza teraz to motywacja zespołu i granie dla siebie, bo umiejętności indywidualne są, natomiast brak wyników na szczeblu III ligi obniża morale, co wpływa zdecydowanie źle na grę.
Przed nami mecz w Opocznie z drużyną METPRIM Volley Radomsko, w najbliższą sobotę o godz. 17.00. Będzie to pierwsze spotkanie, które nasi siatkarze rozegrają u siebie w tym sezonie.
Przypominamy również, że w tym sezonie w rozgrywkach III ligi udział bierze 10 drużyn, czyli zostanie rozegranych łącznie 18 spotkań przez nasz zespół. Do ligi zostało zgłoszonych 15 zawodników, którzy reprezentują Powiat Opoczyński w meczach wojewódzkich. Drużyna zrzesza siatkarzy, pasjonatów siatkówki, którzy poprzez swoje samodzielnie działania doprowadzili do powstania i występów w III lidze, a co w związku z finansami nie jest takie proste. Nad wszystkim czuwa prezes, trener, a także grający nadal rozgrywający drużyny Rafał Skoczylas.
Radością dla nas jest spotkanie się i zagranie podczas każdego meczu. Rywalizacja sportowa jest na wysokim poziomie, ale musimy zacząć naszą grę zamienić również w wyniki i zdobycze punktowe w rozgrywkach III ligi. Nie odpuszczamy i walczymy. – krótki komentarz siatkarzy po ciężkim meczu w Tomaszowie Mazowieckim.
2. kolejka III ligi ŁZPS:
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – Volley Żelazny Opoczno 3:0 (25:14;25:17;25:18)
Skład drużyny Volley Żelazny:
Atakujący: Łukasz Krajewski
Przyjmujący: Robert Szewczyk, Kamil Górnik, Jakub Wolski
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Środkowi: Michał Kowalczyk, Krystian Zawada, Jędrzej Gregorczyk
Libero: Szymon Skroś