Aktualności Sekcja męska

NIE DALI ZA WYGRANĄ! KIBICE WSPARLI ŻELAZNYCH W MECZU Z LIDEREM U SIEBIE! TYDZIEŃ ZAKOŃCZONY PECHOWYM STARCIEM W ROZPRZY!

Share Button
Wreszcie, na trybunach w Opocznie zasiedli kibice siatkówki, blisko 50 osób dopingowało Żelaznych podczas meczu z liderem, walczącą o awans drużyną Tubądzin Volley MOSiR Sieradz.
Goście przyzwyczaili nas do tego, że gładko wygrywają. Poza pierwszym spotkaniem z ekipą Spały wygrali wszystko po 3:0, w małych punktach wyraźnie. W Opocznie było jednak inaczej, łatwo pola nasi siatkarze nie oddali, którzy momentami grali bardzo dobrą siatkówkę, a o końcowym sukcesie zadecydowały końcówki setów. Bardziej doświadczona ekipa przyjezdnych wykorzystała najmniejszy błąd Żelaznego.
Wszystkie sety były bardzo wyrównane. W drugim secie, nasz zespół prowadził mecz do stanu 16:13, a gra opoczyńskiej drużyny bardzo zaskoczyła rywali. Trener przyjezdnych musiał sięgnąć kilkukrotnie o czas w trakcie trwania setów. Niestety korzystnego rezultatu nie udało się dotrzymać do końca i Volley Żelazny przegrał spotkanie nie zdobywając punktów, ale schodząc do szatni po meczu z wysoko podniesionymi głowami.
Siatkarze nie ukrywali zadowolenia i podziękowań dla przybyłych na to spotkanie kibiców, którzy przez cały mecz wspierali opoczyński zespół.
5. kolejka III ligi ŁZPS:
Volley Żelazny Opoczno – Tubądzin Volley MOSiR Sieradz 0:3 (20:25;22:25;21:25)
Skład drużyny Volley Żelazny:
Atakujący: Łukasz Krajewski, Piotr Bociek
Przyjmujący: Robert Szewczyk, Kamil Górnik, Jakub Wolski, Piotr Baszuk
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Środkowi: Michał Kowalczyk, Jędrzej Gregorczyk
Libero: Szymon Skroś, Sebastian Raczyński
Mecz bez historii w Rozprzy. Na stojąco zaczęli go nasi siatkarze, którzy przegrali pierwszego seta bardzo wyraźne. Dopiero od drugiej partii zaczęła się mocniejsza rywalizacja, jednak panująca atmosfera wokół oraz specyficzny nastrój w hali dał o sobie znać i opoczyńskiej drużynie ciężko było się pozbierać.
Sędziowie dołożyli swoje trzy grosze, popełniając sporo błędów i nie reagując nawet na poważną kontuzję libero drużyny Żelaznych w końcówce ostatniego seta. W konsekwencji ani drużyna gospodarzy, ani nikt na sali nie pokierował kontuzjowanego zawodnika ze skręceniem stawu łokciowego, co dalej ma zrobić. Drużyna mogła liczyć tylko na siebie i na pomoc Michała Białka, Członka Zarządu Powiatu Opoczyńskiego, który od razu zareagował na otrzymany telefon. Takie mecze na długo w pamięci nie zostaną, ale kontuzja mocno wybiła całą drużynę, bo rzadko można obejrzeć taką sytuację podczas meczu piłki siatkowej. Pozostaje więc pytanie, kto powinien zareagować na tak poważną kontuzję zawodnika podczas meczu III ligi?