Aktualności Sekcja męska

KOLEJNE DWIE KOLEJKI ROZEGRANE!

Share Button
W minioną niedzielę, 20 marca, w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej w Dobromierzu drużyna Żelaznego rozegrała kolejne dwie ligowe kolejki.
Rywalizację nasi siatkarze rozpoczęli od meczu z Radoszycami, który stał na wyrównanym poziomie. Doświadczenie jednak pozwoliło zakończyć ten mecz zwycięsko, mimo, że w tej lidze szansę gry dostają Ci zawodnicy, których w zmaganiach III ligi ŁZPS nie mieliśmy okazji zbyt często oglądać. Cały mecz przebiegł w spokojnej atmosferze, choć kolejnych kontuzji nie udało się podczas tego meczu uniknąć.
Celem tej ligi jest sprawdzenie dyspozycji tych siatkarzy, którzy trenują z drużyną, a bardzo rzadko mają okazję występować w meczach o punkty. To okres zbliżającego się końca sezonu halowego i forma rekreacji, która ma na celu dobrze wykorzystać czas roztrenowania po długim sezonie. Siatkarze dostają również możliwość grania na pozycjach innych, niż nominalne, co często daje też nowy obraz gry i dosyć często fajne efekty.
Przeciwnicy jednak podchodzą do tej ligi zdecydowanie poważnie, stąd często wynikają różnego rodzaju nieprzyjemne sytuacje. Mecz drugi, który odbył się w hali w Dobromierzu, z uwagi na szacunek do drużyny OSTR Bugaj, pozostawimy bez komentarza.
Do zobaczenia podczas kolejnej ligowej kolejki. Działamy dalej!
Radoszyce – Volley Żelazny Opoczno 1:2 (24:26;25:17;23:25)
OSTR Bugaj – Volley Żelazny Opoczno 3:0 (25:23;25:17:25:15)
Skład drużyny Volley Żelazny:
Atakujący: Michał Kowalczyk
Przyjmujący: Robert Szewczyk, Szymon Skroś
Rozgrywający: Rafał Skoczylas, Maciej Łukasik
Środkowi: Bartłomiej Jędrzejczyk, Krystian Zawada
Libero: Mateusz Baranowski