Aktualności Sekcja męska

NA LEPSZYM SIATKARSKO POZIOMIE, JEDNAK JESZCZE BEZ KOŃCOWEGO SUKCESU

Share Button
W minioną sobotę, 21 listopada, siatkarze Żelaznego zagrali w Żychlinie mecz 3. kolejki III ligi łódzkiej z drużyną Volley Team. Drużyna rywali, zdecydowanie bardziej doświadczona, popełniła mniej błędów i odniosła końcowy sukces.
W drużynie z Opoczna, w porównaniu z pierwszym meczem w Łodzi, było widać więcej spokoju oraz wiary w to, że można odnieść końcowy sukces. Kilka prostych jednak błędów sprawiło, że żaden z rozegranych setów nie został rozstrzygnięty na korzyść Żelaznego. Sporo problemów w przyjęciu oraz obronie w naszym zespole, dało zwycięstwo drużynie gospodarzy tego meczu.
Cały zespół do walki mocno motywował trener Rafał Skoczylas, który na boisku popisał się seriami dobrych zagrywek i kilkoma asami serwisowymi, jednak, aby wygrać na ligowym poziomie potrzeba pewności w innych elementach gry siatkarskiej. Niestety brak regularnych treningów powoduje to, że nasi siatkarze grają w każdym meczu bez odpowiedniego przygotowania.
Kolejny zaległy mecz 1. kolejki rozegrany zostanie w pobliskiej Spale, z dobrze dysponowaną na początku tego sezonu drużyną SMS III Spała w sobotę, 28 listopada.
Trudny pojedynek, choć w optymalnej dyspozycji spokojnie do wygrania. Ten sezon jest bardzo trudny, lepiej udawało nam się przygotować do rozgrywek amatorskich i to się przekładało na wiele naszych sukcesów. W tym roku jeszcze błądzimy, ale łapiemy niezbędne doświadczenie ligowe, bo w drużynie z Opoczna nikt takiego jeszcze nie ma. Wynik końcowy w tym sezonie nie jest najważniejszy, a dla wielu siatkarzy jest to naprawdę idealna sprawa do dalszego rozwoju. – mecz podsumował trener i rozgrywający drużyny Rafał Skoczylas.
MKS Volley Żelazny Opoczno składa serdeczne podziękowania Panu Staroście Opoczyńskiemu Marcinowi Baranowskiemu oraz firmie transportowej Bracia Woźniak za przewóz drużyny na mecz do oddalonego o 150 km Żychlina.
3. kolejka III ligi:
Volley Team Żychlin – Volley Żelazny Opoczno 3:0 (25:16;25:23;25:19)
Skład:
Atakujący: Łukasz Krajewski, Piotr Bociek
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Przyjmujący: Robert Szewczyk, Tomasz Koźlik, Szymon Skroś, Jakub Wolski, Robert Juźwik
Środkowi: Michał Kowalczyk, Krystian Zawada
Libero: Sebastian Raczyński
Kierownik drużyny: Katarzyna Skorłutowska