Aktualności

I MARSZ ORAZ I TURNIEJ TRÓJEK SIATKARSKICH „MASZ TĘ MOC” W JANOWIE KARWICKIM!

Share Button

To było bardzo udane przedsięwzięcie sportowe na terenie gminy Opoczno. Blisko 40 osób brało udział w I Marszu „Masz Tę Moc”, zaś 25 zawodników, siatkarek i siatkarzy zagrało w I Turnieju Trójek Siatkarskich „Masz Tę Moc” o Puchar Prezesa Volley Żelazny Opoczno.

Z inicjatywy Jacka Wojtarka, trenera lekkiej atletyki, przy współudziale i zaangażowaniu Rafał Skoczylasa, trenera Volley Żelazny oraz przy ogromnej i ciężkiej pracy wielu osób, które wspierają lokalny sport, Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie oraz lokalnych sponsorów udało się zorganizować naprawdę profesjonalne wydarzenie sportowe.  Już padły pierwsze deklaracje, że to nie konie w trwające wakacje!

Turniej trójek siatkarskich w Janowie Karwickim podczas Marszu na 30 km „Masz Tę Moc”, zgromadził  7 par z terenu powiatu opoczyńskiego i 1 z powiatu koneckiego w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej w Trójkach Siatakrskich 2+1.

Mecze rozgrywano w dwóch grupach, a następnie systemem pucharowym do 2 wygranych setów do 15 pkt, tie-break do 15 pkt. Cały turniej sędziowali: Rafał Skoczylas, Piotr Łaski, Maciej Łukasik.

Obsługę medyczną zapewnił: Marek Jurowski.

Wyniki gr. A:

Weronika Jędrasik/Patryk Świercz/Damian Milcarz – Aleksandra Gadomska/Robert Kądziela/Rafał Skoczylas 2:1 (15:11;11:15;15:8)

Joanna Lendzion/Piotr Łaski/Damian Sijer/Maciej Łukasik – Kamila Urbańczyk/Mateusz Łukasik/Kamil Górnik 1:2 (11:15;15:13;7:15)

Kamila Urbańczyk/Mateusz Łukasik/Kamil Górnik – Weronika Jędrasik/Patryk Świercz/Damian Milcarz 2:0 (15:10;15:11)

Joanna Lendzion/Piotr Łaski/Damian Sijer/Maciej Łukasik – Aleksandra Gadomska/Robert Kądziela/Rafał Skoczylas 0:2 (10:15;8:15)

Weronika Jędrasik/Patryk Świercz/Damian Milcarz – Joanna Lendzion/Piotr Łaski/Damian Sijer/Maciej Łukasik 2:0 (15:9;15:12)

Aleksandra Gadomska/Robert Kądziela/Rafał Skoczylas – Kamila Urbańczyk/Mateusz Łukasik/Kamil Górnik 2:1 (10:15;15:9;15:11)

Klasyfikacja końcowa:

I Kamila Urbańczyk/Mateusz Łukasik/Kamil Górnik 6 pkt 5:3 108:94

II Aleksandra Gadomska/Robert Kądziela/Rafał Skoczylas 6 pkt 5:3 104:94

III Weronika Jędrasik/Patryk Świercz/Damian Milcarz 5 pkt 4:3

IV Joanna Lendzion/Piotr Łaski/Damian Sijer/Maciej Łukasik 1 pkt 1:6

Wyniki gr. B:

Wiktoria Pęchner/Szymon Skroś/Daniel Kowalczyk – Julita Panfil/Jakub Skoczylas/Jakub Wolski 0:2 (8:15;9:15)

Karolina Chmielewska/Krystian Zawada/Szymon Pawlik – Daria Będkowska/Łukasz Krajewski/Seweryn Kobalczyk 0:2 (13:15;14:16)

Daria Będkowska/Łukasz Krajewski/Seweryn Kobalczyk – Wiktoria Pęchner/Szymon Skroś/Daniel Kowalczyk 2:0 (15:11;15:13)

Karolina Chmielewska/Krystian Zawada/Szymon Pawlik – Julita Panfil/Jakub Skoczylas/Jakub Wolski 0:2 (8:15;10:15)

Wiktoria Pęchner/Szymon Skroś/Daniel Kowalczyk – Karolina Chmielewska/Krystian Zawada/Szymon Pawlik 0:2 (7:15;13:15)

Julita Panfil/Jakub Skoczylas/Jakub Wolski  – Daria Będkowska/Łukasz Krajewski/Seweryn Kobalczyk 2:0 (15:5;15:11)

Klasyfikacja końcowa:

I Julita Panfil/Jakub Skoczylas/Jakub Wolski 9 pkt 6:0

II Daria Będkowska/Łukasz Krajewski/Seweryn Kobalczyk 6 pkt 4:2

III Karolina Chmielewska/Krystian Zawada/Szymon Pawlik 3 pkt 2:4

IV Wiktoria Pęchner/Szymon Skroś/Daniel Kowalczyk 0 pkt 0:6

Faza Pucharowa:

Półfinał I:

Kamila Urbańczyk/Mateusz Łukasik/Kamil Górnik – Daria Będkowska/Łukasz Krajewski/Seweryn Kobalczyk 2:0 (15:13;15:13)

Półfinał II:

Julita Panfil/Jakub Skoczylas/Jakub Wolski – Aleksandra Gadomska/Robert Kądziela/Rafał Skoczylas 0:2 (11:15;13:15)

Mecz o III miejsce:

Julita Panfil/Jakub Skoczylas/Jakub Wolski – Daria Będkowska/Łukasz Krajewski/Seweryn Kobalczyk 2:0 (15:10;15:8)

FINAŁ:

Aleksandra Gadomska/Robert Kądziela/Rafał Skoczylas – Kamila Urbańczyk/Mateusz Łukasik/Kamil Górnik 1:2 (11:15;15:13;13:15)

Najlepsza siatkarska turnieju: Aleksandra Gadomska
Najlepszy siatkarz turnieju: Mateusz Łukasik

Puchary oraz medale i nagrody wręczyli: Jacek Wojtarek, a także Rafał Skoczylas, organizatorzy.

Organizatorzy wydarzenia składają serdeczne podziękowania osobom, które wsparły turniej:

– Zakład Przetwórstwa Mięsnego NOWAKOWSCY

– Firma KONKRET – woda mineralna OPOCZNIANKA

– Pani Anna Bogusławska

Warto dodać, że wszyscy zawodnicy ukończyli Marsz, wszyscy zadowoleni siatkarze ukończyli zabawę podczas turnieju siatkówki.

Klasyfikacja końcowa turnieju trójek siatkarskich:

I Kamila Urbańczyk/Mateusz Łukasik/Kamil Górnik

II Aleksandra Gadomska/Robert Kądziela/Rafał Skoczylas

III Julita Panfil/Jakub Skoczylas/Jakub Wolski

IV Daria Będkowska/Łukasz Krajewski/Seweryn Kobalczyk

V Weronika Jędrasik/Patryk Świercz/Damian Milcarz

VI Karolina Chmielewska/Krystian Zawada/Szymon Pawlik

VII Joanna Lendzion/Piotr Łaski/Damian Sijer/Maciej Łukasik

VIII Wiktoria Pęchner/Szymon Skroś/Daniel Kowalczyk