Aktualności

OBIE DRUŻYNY W CZOŁÓWCE PUCHARU CHROBREGO!

Share Button

W sobotę i niedzielę, 2 i 3 lutego, rozegrano mecze fazy pucharowej Turnieju o Puchar Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim. W sobotnie południe zagrali siatkarze, którzy rozegrali pojedynek w ćwierćfinale. Pomimo braku kilku podstawowych zawodników, Żelazny starał się zagrać jak najlepiej tego dnia mógł. Porażka z silną drużyną rywali nie była powodem do rozpaczy, gdyż w tym meczu siatkarze z Opoczna mieli możliwość sprawdzenia tych, którzy dostawali wcześniej mniej szans i dopiero powoli wchodzą do zespołu.

Ćwierćfinał:

Kombajn – Volley Żelazny Opoczno 3:0 (25:20;25:19;25:21)

W niedzielę, pozostało drużynie z Opoczna walczyć o miejsca V-VIII. Dwa mecze tego dnia zakończyły się zwycięstwem naszych siatkarzy i ostatecznie uplasowali się oni na V miejscu. Choć mecz z Radomskiem nie układał się po myśli Żelaznego, pierwsza partia przegrana, a w drugiej na tablicy wyników widniał już wynik 13:19 dla rywala. Od tego momentu zmieniła się całkowicie gra naszego zespołu i cały mecz został rozstrzygnięty na korzyść Volley Żelazny. Mecz z Wolą Krzysztoporską o V miejscu był już tylko formalnością, a siatkarze pokazali swoją dominację w każdym elemencie gry. 5 zwycięstw i tylko 1 porażka w całym turnieju pozwoliła znaleźć się w gronie czołowych drużyn zawodów o Puchar Chrobrego. W całym turnieju udział wzięło 19 drużyn z terenu województwa łódzkiego.

Mecz o miejsca V-VIII:

Volley Żelazny Opoczno – Radomsko 2:1 (17:25;26:24;15:10)

Mecz o V miejsce:

Wola Krzysztoporska – Volley Żelazny Opoczno 0:2 (19:25;12:25)

Skład:
Atakujący: Piotr Bociek
Przyjmujący: Jędrzej Gregorczyk, Robert Szewczyk
Środkowi: Michał Kowalczyk, Łukasz Krajewski
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Libero: Szymon Skroś, Mateusz Łukasik

Kierownik drużyny: Robert Juźwik

W niedzielę, 3 lutego zagrały również opoczyńskie siatkarki, które trafiły na silną ekipę z Czarnocina. Dziewczęta z Opoczna tanio skóry nie sprzedały i pokazały dobrą siatkówkę, kapitalne obrony i walkę do końca. Brakuje im jedynie odrobiny szczęścia i momentami siatkarskiego zgrania. Do drużyny wprowadzane są nowe, młode zawodniczki, m.in. Klaudia Maciejczak, Aleksandra Bernat oraz Joanna Nalewczyńska. Wszystko po to, aby rozwijać siatkówkę wśród opoczyńskich kobiet i z myślą o rozwijaniu równie ciekawej siatkówki żeńskiej na terenie naszego powiatu opoczyńskiego. Ostatecznie sekcja żeńska Volley Żelazny Opoczno zajęła IV miejsce w całym turnieju, w którym udział wzięło 8 zespołów.

Libero Czarnocin – Volley Żelazny Opoczno 2:0 (25:21;25:22)

Skład:
Atakująca: Aleksandra Szamburska
Przyjmujące: Wiktoria Białas, Aleksandra Jurek, Aleksandra Bernat, Anna Walaszczyk
Środkowe: Klaudia Maciejczak, Katarzyna Skorłutowska
Rozgrywające: Klaudia Miko, Zuzanna Łakomska
Libero: Sylwia Sieczkarek, Joanna Nalewczyńska

Trener: Rafał Skoczylas