Aktualności Sekcja męska

OGÓLNOPOLSKA RYWALIZACJA W SZYDŁOWCU!

Share Button
W sobotę oraz niedzielę, 26-27 luty, w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu, odbył się X Jubileuszowy Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Burmistrza Szydłowca, organizowany przez Rodzinną Akademię Sportu Szydłowiec.
W turnieju wzięło udział 240 zawodników i zawodniczek. Mecze odbywały się na trzech boiskach od samego rana do późnych godzin wieczornych.
Mimo amatorskiego charakteru turnieju co roku prezentuje bardzo wysoki poziom drużyn, które w nim startują.
Opoczno reprezentowała drużyna siatkarska MKS Volley Żelazny, która rozegrała trzy bardzo trudne mecze, pokazując i udowadniając sobie tym samym, że można rywalizować na bardzo dobrym poziomie z każdym. Najtrudniejszy pojedynek Żelazny stoczył z drużyną Stolpaw, która ostatecznie zajęła III miejsce w turnieju. Warto zwrócić uwagę, że w takich turniejach grają nie tylko amatorzy, ale także zawodnicy, siatkarze grający w ligach zawodowych. Takie turnieje również pokazują, że opoczyńska drużyna na przestrzeni kilku lat zrobiła ogromny postęp i w każdym meczu ma szansę na zwycięstwo.
Gr. A:
Fundacja Viva Atletica – MKS Volley Żelazny Opoczno 1:2 (22:25;25:19;11:15)
MKS Volley Żelazny Opoczno – Stolpaw 0:2 (15:25;12:25)
RAS 6 Szydłowiec – MKS Volley Żelazny Opoczno 2:1 (20:25;33:31;15:14 – tie-break odbył się wedle zasady 15 punkt kończy)
Volley Żelazny zagrał w składzie:
Atakujący: Łukasz Krajewski
Przyjmujący: Robert Szewczyk, Mateusz Łukasik, Krystian Zawada
Środkowi: Michał Kowalczyk, Bartek Jędrzejczyk
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Libero: Szymon Skroś