Aktualności Sekcja żeńska

PANDEMIA POZWOLIŁA NA TYLKO 3 EKIPY W TURNIEJU O PUCHAR STAROSTY OPOCZYŃSKIEGO!

Share Button
Mini Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Starosty Opoczyńskiego Marcina Baranowskiego odbył się w minioną niedzielę, 12 grudnia w hali I LO im. S. Żeromskiego w Opocznie.
Aż 3 ekipy wylądowały na kwarantannie. I zostały tylko 3, ale to też dobry czas na ustalenie pewnych zasad i złapanie doświadczenia. Pabianice, Skarżysko Kamienna oraz Opoczno rywalizowały podczas turnieju organizowanego przez MKS Volley Żelazny Opoczno.
Mecze odbyły się w pełnym wymiarze do 3 wygranych setów do 25 pkt. Wszystkie ekipy zadeklarowały chęć udziału w Turnieju Piłki Siatkowej z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się już w marcu. Oby pandemia nie pokrzyżowała tylko planów.
Współorganizatorami turnieju byli: Powiat Opoczyński oraz I LO im. S. Żeromskiego w Opocznie. Turniej współfinansowany był ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.
Po rozegraniu 3 pełnych spotkań, zmagania zakończone zostały zwycięstwem drużyny Żelazny Opoczno i udanym rewanżem na drużynie Swojaki Pabianice. Przed tygodniem, na turnieju w Dobroniu nasze siatkarki uległy koleżankom, które mają możliwość rywalizacji w Łódzkiej Lidze Piłki Siatkowej Kobiet. Rywalizacja z młodą ekipą ze Skarżyska Kamiennej pozwoliła na kilka roszad w składzie oraz sprawdzenie nowych ustawień.
Wyniki turnieju:
Swojaki Pabianice – Volley Żelazny Opoczno 0:3 (24:26;24:26;23:25)
Dana Gameb Skarżysko Kamienna – Swojaki Pabianice 0:3 (16:25;18:25;14:25)
Volley Żelazny Opoczno – Dana Gameb Skarżysko Kamienna 3:0 (25:11;25:10;25:15)
Najlepszą atakującą turnieju została Katarzyna Skorłutowska, zaś najlepszą zagrywającą Iza Zdonek, siatkarki Żelaznego. Najlepszą przyjmującą została Aleksandra Domańska (Dana Gameb Skarżysko Kamienna), a najlepszą rozgrywającą Julia Warmińska (Swojaki Pabianice).
Puchary, nagrody, statuetki oraz czekoladowe Mikołaje wręczyli: Marcin Baranowski, Starosta Opoczyński, Michał Białek, Członek Zarządu Powiatu Opoczyńskiego oraz Anna Pręcikowska-Skoczylas, Dyrektor I LO w Opocznie oraz Anna Ksyta, Wicedyrektor I LO.
Organizatorem głównym turnieju był MKS Volley Żelazny Opoczno, współorganizatorami Powiat Opoczyński, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, a także I LO im. S. Żeromskiego w Opocznie.
ZA ROK ZAPRASZAMY NA II EDYCJĘ TURNIEJU!
Siatkarki Żelaznego zagrały w składzie:
Atakująca: Katarzyna Skorłutowska
Przyjmujące: Iza Zdonek, Sylwia Sieczkarek
Rozgrywające: Kamila Urbańczyk, Zuzanna Łakomska
Środkowe: Julia Olesińska, Weronika Jędrasik
Libero: Amelia Wojton, Kinga Wojton
Trener drużyny: Rafał Skoczylas