Aktualności Sekcja męska

Z PASJI DO SIATKÓWKI! ŻELAZNY ROZPOCZĄŁ ZMAGANIA W LIDZE W DOBROMIERZU!

Share Button
Kolejka 1:
Góry Mokre – ŻELAZNY VOLLEY Opoczno 0:3 (22:25;21:25;15:25)
LUKS „START” Dobromierz – ŻELAZNY VOLLEY Opoczno 0:3 (18:25;22:25;17:25)
ŻELAZNY VOLLEY Opoczno:
Atakujący: Michał Kowalczyk
Przyjmujący: Jakub Wolski, Robert Szewczyk
Środek: Jędrzej Gregorczyk, Bartłomieju Jędrzejczyk
Rozegranie: Maciej Łukasik, Rafał Skoczylas
Libero: Mateusz Baranowski
Już po raz siedemnasty w Dobromierzu w Gminie Kluczewsko wystartowały rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej „Murawy Dobromierskie”2022”.
Do tegorocznej rywalizacji zgłosiło się siedem drużyn z powiatów opoczyńskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego i włoszczowskiego. Czekają nas 42 mecze, które rozgrywane będą w
trzech setach do 25 punktów.
Po pierwszej ligowej kolejce, siatkarze Żelaznego wrócili do domu, z pełną pulą. Kolejna liga, kolejne emocje, kolejna możliwość sprawdzenia nowych siatkarzy, nowych ustawień i nowych wariantów gry.
Celem głównym na ligę w DOBROMIERZU, nie jest obrona tytułu sprzed roku (Żelazny Opoczno wygrał ją po raz pierwszy, a także zdobył Puchar Ligi jednocześnie), ale wykorzystanie każdego meczu na sprawdzanie wszystkich możliwości, które ma drużyna.
Ostatnimi czasy spadła na naszą ekipę krytyka ze strony kilkunastu niesprzyjających nam osób, z racji braku zwycięstw w III lidze, intensywności gier i zaangażowaniu w zespole. Nie wszyscy chyba zrozumieli cel jaki przyświeca naszej siatkarskiej drużynie, która funkcjonuje od 10 lat i sukcesów ma naprawdę dużo. Głównym celem jest wykorzystanie potencjału sportowego dzieci, młodzieży i mieszkańców Powiatu Opoczyńskiego, pasjonatów piłki siatkowej, w nieco innej dziedzinie niż piłka nożna, właśnie w siatkówce. To także danie szansy i możliwości na rozwój siatkarski oraz spróbowanie swoich sił w ligach zawodowych, ale i działalność amatorska, z racji szerokiego składu zarówno sekcji męskiej, jak i żeńskiej. Udział w drużynie jest dobrowolny, opłat nie pobiera się, a przyjemność z gry jest niezapomniana. Każdy mecz to nauka, gra, zabawa i podtrzymanie wzajemnych relacji koleżeńskich, a także wypełnienie wolnego czasu. Nie każdy się musi ze mną zgadzać i każdy ma do tego prawo. My działamy dalej! Dopóki sił nam starczy, dopóty będziemy siatkarsko walczyć. Dziękuję swoim siatkarzom za każdy dzień spędzony na parkiecie, za każdy trening, turniej, mecz! – skomentował po lidze w Dobromierzu, trener opoczyńskiej drużyny.
Siatkarze drużyny z Opoczna składają również serdeczne podziękowania na ręce trenera Roberta Dzierzgwy oraz całego zespołu LUKS „Start” Dobromierz za zaproszenie do ligi i wspólną rywalizację sportową! Działamy dalej!