UKS AS Zduńska Wola – Volley Żelazny Opoczno 1:3 (25:11;22:25;22:25;23:25)
Przyjmujący: Robert Szewczyk, Kamil Górnik, Jakub Wolski
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Środkowi: Michał Kowalczyk, Jędrzej Gregorczyk, Krystian Zawada
Libero: Szymon Skroś
Żelazny wygrywa w Zduńskiej Woli za 3 pkt! Nasi siatkarze udowodnili, że w siatkówkę grać potrafią z najlepszymi. Na tą chwilę trochę musieliśmy poczekać, ale sposób prowadzenia drużyny i podjęcie konkretnych kroków przez trenera drużyny Żelaznych, dało efekty. Po bardzo bolesnej porażce, we własnej hali, z drużyną Radomska nie pozostało nic innego, jak poprosić o wsparcie. I takie wsparcie zostało udzielone przez trenera MUKSW FF Sport Opoczno Piotra Nasulewicza, który zmobilizował siatkarzy do wiary we własne siły i do zagrania na miarę swoich możliwości, za co siatkarze mocno trenerowi dziękują.
Początek meczu tego nie zapowiadał, postawa na stojąco, brak wiary w zwycięstwo i lęk przed szeroką publicznością gospodarzy. Tak wyglądała pierwsza partia, przegrana wysoko. W przerwie silna motywacja ze strony grającego trenera, kilka słów siatkarzy i drużyna nabrała charakteru, prowadząc seta II i III od początku do końca. W IV partii lekkie rozluźnienie i grę prowadzili gospodarze do stanu 22:19. Jak wiadomo jednak, drużyna jest tak silna, jak mocną ma ławkę rezerwowych. Wprowadzenie najmłodszego siatkarza Żelaznych, Jakuba Wolskiego dało efekt. Zawodnik pojawiający się z ławki, bez kompleksów zagrał kolejne dobre spotkanie zarówno w zagrywce, jak i w ataku, kończąc ostatnią piłkę w całym meczu, dając pierwsze zwycięstwo drużynie z Opoczna i pierwsze 3 pkt. Bardzo dobre spotkanie również w wykonaniu Kamila Górnika, który kończył swoje akcje. Wreszcie uruchomiona została krótka, a kapitalne ataki Michała Kowalczyka i Jędrka Gregorczyka robiły wrażenie. Cała drużyna zasługuje, za ten mecz, na wielkie brawa!
Po takich meczach poznaje się siłę drużyny. Od razu nastawienie zespołu całkowicie uległo zmianie. W najbliższy czwartek, 11 listopada, siatkarze Żelaznego zagrają z walczącą o awans do II ligi drużyną Tubądzin Volley MOSiR Sieradz. To niezwykle trudny przeciwnik, jednak zaangażowania ze strony naszych siatkarzy na pewno nie zabraknie.
„Mecz ze Zduńską Wolą był meczem walki. Meczem, który był dla nas najważniejszy, zarówno dla układu w tabeli, jak i motywacji oraz podniesieniu morali całego zespołu. Zagraliśmy od drugiego seta bardziej dojrzale i zwyciężyliśmy. Dziękujemy za szerokie wsparcie i wiarę w naszą drużynę. Dziękujemy trenerowi Nasulewiczowi za dobrą motywację. Działamy dalej!” – skomentował mecz Rafał Skoczylas, trener Volley Żelazny.
Dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu Robertowi Grzesińskiemu, Prezesowi MPK Opoczno oraz Radnym Prawa i Sprawiedliwości, którzy zapewnili środki na wyjazd opoczyńskiej drużyny.
Głównymi sponsorami drużyny w tym sezonie są: PKP Intercity REMTRAK, na czele z Prezesem Krzysztofem Wiktorowiczem oraz ZCB Owczary na czele z Prezesem Rafałem Stępniem oraz Prezesem Robertem Stępniem! DZIĘKUJEMY!