Aktualności

REWELACYJNY POZIOM TURNIEJU SIATKÓWKI PLAŻOWEJ W SULEJOWIE. SIATKARZE ZAIMPONOWALI! ORGANIZATORZY ZNÓW ZASKOCZYLI!

Share Button

Ponad 40 par wzięło udział w tegorocznej, III już edycji GRAND PRIX POWIATU OPOCZYŃSKIEGO W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ MIKSTÓW 2020. W niedzielnym, 16 sierpnia, turnieju do rywalizacji przystąpiło 21 par z terenu całego województwa łódzkiego i nie tylko. Poziom sportowy był bardzo wysoki, a wszystkie pary grały świetnie. Nie zabrakło wielu emocji do ostatniego meczu. Zwycięzcy całego turnieju zaimponowali skutecznością i solidnością.

III Turniej, III edycji Grand Prix rozegrany został na pięknym kompleksie boisk sportowych w Sulejowie. Organizatorzy mieli do dyspozycji 4 boiska plażowe, na których rozgrywano mecze systemem brazylijskim (1 set do 21 pkt – z zasadą zachowania 2 pkt przewagi). Pary rywalizowały o Puchar Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Posła na Sejm RP Roberta Telusa. Głównym organizatorem turnieju był MKS Volley Żelazny Opoczno na czele z Rafałem Skoczylasem, prezesem klubu. Współorganizatorami turnieju byli również: Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Roberta Telusa, Zarząd Powiatu Opoczyńskiego, Stowarzyszenie Skarpa i Przyjaciele na czele z prezesem Łukaszem Ciupa oraz Fundacja Dar dla Potrzebujących, która przygotowała ciepły obiad dla wszystkich uczestników turnieju.

Nagrody ufundowali: Poseł na Sejm RP Robert Telus, vouchery na poczęstunek restauracja ZMIANA KLIMATU w Opocznie. Wodę mineralną Opocznianka dostarczyła firma KONKRET z Ostrowa.

Turniej odbył się dzięki szerokiej współpracy i uprzejmości ze strony Burmistrza Miasta i Gminy Sulejów Wojciecha Ostrowskiego.

Wszyscy siatkarze otrzymali drobne gadżety, napoje oraz słodkości. Zwycięzcy puchary za zajęcie miejsca, nagrody rzeczowe, zaś siatkarze, którzy brali udział we wszystkich turniejach tej edycji vouchery.

Głównymi sędziami turnieju byli: Wojciech Zych oraz Rafał Skoczylas.

W turnieju udział wzięli siatkarze z: Opoczna, Białaczowa, Aleksandrowa, Sulejowa, Barkowic, Piotrkowa Trybunalskiego, Końskich, Bełchatowa, Wolborza, Szczercowa, Wielunia, Zduńskiej Woli oraz Krakowa.

Wyniki fazy finałowej turnieju:

Ćwierćfinały:

  1. Magdalena Kurdek/Damian Michalski – Justyna Sara/Paweł Rzeźniczak 21:16
  2. Agnieszka Krawczyk/Kamil Grzanka – Agnieszka Kołba/Karol Wojna 21:15
  3. Agnieszka Kołba/Karol Wojna – Justyna Pytka/Kamil Stramski 19:21
  4. Justyna Sara/Paweł Rzeźniczak – Kamila Wójcik/Igor Przybyła 17:21

Półfinały:

  1. Magdalena Kurdek/Damian Michalski – Justyna Pytka/Kamil Stramski 19:21
  2. Agnieszka Krawczyk/Kamil Grzanka – Kamila Wójcik/Igor Przybyła 21:9

Mecz o III miejsce:

Magdalena Kurdek/Damian Michalski – Kamila Wójcik/Igor Przybyła 21:17

Finał:

Agnieszka Krawczyk/Kamil Grzanka – Justyna Pytka/Kamil Stramski 21:11

Klasyfikacja końcowa III turnieju Grand Prix:

I Agnieszka Krawczyk/Kamil Grzanka (Kraków/Zduńska Wola)

II Justyna Pytka/Kamil Stramski (Sulejów/Piotrków Trybunalski)

III Magdalena Kurdek/Damian (Bełchatów)

IV Kamila Wójcik/Igor Przybyła (Aleksandrów)

V Agnieszka Kołba/Karol Wojna (Końskie)

VI Justyna Sara/Paweł Rzeźniczak (Szczerców/Wieluń)

Puchary oraz nagrody w imieniu Posła na Sejm RP Roberta Telusa wręczyli: Dawid Kucharski, asystent przewodniczącego KRiRW oraz Łukasz Ciupa, prezes stowarzyszenia Skarpa i Przyjaciele.