Aktualności Sekcja męska

DWA RÓŻNE MECZE W DWÓCH OSTATNICH KOLEJKACH!

Share Button
III liga, wbrew temu co niektórym się wydaje, jednak jest mocna. Każdy zespół jest ułożony poprawnie i potrafi realizować wiele elementów taktycznych. To nieco inny obraz niż w drużynach amatorskich. Przekonali się o tym nasi siatkarze, grając z drużyną ze Spały. Tutaj każdy niewielki błąd jest wykorzystywany przez rywali.
Tak też było w Opocznie, podczas ostatniego ligowego meczu. Gra nie wyglądała płynnie, a sety często zakończone były wieloma błędami. Czy to strach przed zwycięstwem przed własną publicznością? Czy problemy związane z presją? Wszystko może się okazać w najbliższą sobotę, kiedy to do Opoczna przyjedzie drużyna PGE Skry Bełchatów II.
Zupełnie inaczej wyglądają już spotkania na wyjeździe. Nasi siatkarze czują się w tych meczach dużo lepiej, podobnie jak w ostatniej kolejce w Żychlinie. Po wyrównanym meczu w trzech partiach, udało się zwyciężyć seta i udowodnić sobie, że opoczyńska drużyna jest w stanie rywalizować z najlepszymi. Słabe końcówki każdej partii spowodowały porażkę w pierwszym i drugim secie, zaś prowadzenie przez cały set trzeci dało wygraną, choć sama końcówka, dalej pozostawia wiele do życzenia. Ostatni set to mocna gra gospodarzy, którzy nie chcieli, za wszelką cenę, dopuścić do tie-breaka. I to im się udało.
Cały mecz trener Rafał Skoczylas, będący jednym z wyróżniających się zawodników w ten meczu, podsumował: Żeby zacząć wygrywać musimy udowodnić przede wszystkim samym sobie, że potrafimy grać w siatkówkę, potrafimy być drużyną i zagrać tak, żeby to przed nami każdy czuł respekt. Dziękuję dziś za walkę i nie odpuszczanie, wszystkim obecnym na meczu!
Dobry mecz rozegrał również atakujący drużyny Łukasz Krajewski, który kończył większość piłek, jakie otrzymał.
7. kolejka III ligi męskiej ŁZPS:
MKS Volley Żelazny Opoczno – SMS PZPS Spała III 0:3 (21:25;12:25;19:25)
Skład drużyny Volley Żelazny:
Atakujący: Łukasz Krajewski, Piotr Bociek
Przyjmujący: Robert Szewczyk, Kamil Górnik, Jakub Wolski, Piotr Baszuk
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Środkowi: Michał Kowalczyk, Jędrzej Gregorczyk
Libero: Igor Przybyła
8. kolejka III ligi męskiej ŁZPS:
Volley Team Żychlin – MKS Volley Żelazny Opoczno 3:1 (25:23;25:20;23:25;25:16)
Skład drużyny Volley Żelazny:
Atakujący: Łukasz Krajewski, Piotr Bociek
Przyjmujący: Robert Szewczyk, Jakub Wolski, Piotr Baszuk
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Środkowi: Michał Kowalczyk, Jędrzej Gregorczyk
Libero: Igor Przybyła