Aktualności

RYWALIZACJA NASZYCH SIATKARZY NA PIASKU

Share Button

Plażowi siatkarze z Opoczna na „czwórkę” w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego.

Turniej siatkówki plażowej w Ciebłowicach
W sobotę, 23 lipca w Ciebłowicach (powiat tomaszowski) odbyła się już VIII edycja turnieju siatkówki plażowej. Wśród 30 par z całej Polski znaleźli się również opoczyńscy siatkarze Rafał Skoczylas/Jakub Skoczylas, którzy zagrali cztery spotkania w bardzo mocnej grupie F.
„Mimo rywali z górnej półki zagraliśmy dobry, pierwszy nasz w tym sezonie turniej. Sporo nam brakuje do najlepszych, ale po to uczestniczymy w takich turniejach, żeby się uczyć i zdobywać doświadczenie. Gramy rekreacyjnie i cieszymy się wspólną grą i przy okazji zabawą, gdyż turniej w Ciebłowicach został zorganizowany bardzo profesjonalnie, patrząc chociażby na te piękne, pamiątkowe koszulki” – tak oto skomentował turniej jeden z braci.

10

Mistrzostwa LZS Województwa Łódzkiego
Kobiety:
Nasza para, reprezentująca Opoczno Sylwia Wijata/Agnieszka Olszewska zagrały wśród 10 ekip na boiskach w Sulejowie. W walce o ćwierćfinał z parą z Koluszek nasze panie niestety zmarnowały swoją szansę i w tym roku nie zdobyły żadnego medalu.
Mężczyźni:
Reprezentująca gminę Opoczno para Rafał Skoczylas/Jakub Skoczylas zmierzyła się w Justynowie (gm. Aleksandrów) w fazie grupowej z parami, przedstawicielami gmin z: Gałkówka, Pajęczna oraz Sulejowa. Mecze rozgrywano do 2 wygranych setów do 15 pkt na trzech boiskach.
Opoczno-Gałkówek 2:0
Pajęczno-Opoczno 2:1
Sulejów-Opoczno 1:2
W meczu półfinałowym szans naszym siatkarzom nie dał duet z Rozprzy w skład, którego wchodzili zawodnicy grający w II i III lidze polskiej na hali. Mecz o III miejsce to dramat dla Opocznian, gdyż został on przerwany w końcówce I seta w wyniku kontuzji młodszego z braci. Pomimo dwóch ciężkich, turniejowych dni siatkarze Żelaznego pokazali dobrą, techniczną grę, a wrażenie na wszystkich poza ciekawą rywalizacją w każdym meczu, zrobiły również stroje, w jakich chłopcy reprezentowali naszą gminę. Podziękowania za nie zawodnicy kierują w stronę Mariusza Sarwińskiego, prezesa Opoczno Sport Team.

11

Pozostałe turnieje, kobiety:
Para Sylwia Wijata/Sylwia Wyroślak reprezentowała Opoczno, 16 i 17 lipca na turnieju siatkówki plażowej w Łasku. W tych bardzo mocno obsadzonych zawodach nasza ekipa zajęła miejsca 5-8. Udział brało16 par.
Warto także dodać, że opoczyński duet Sylwia Wijata/Agnieszka Olszewska na samym początku wakacji zagrały świetne zawody w Piotrkowie Trybunalskim zajmując wysokie II miejsce na 8 startujących par.