Aktualności Sekcja męska

SIATKARSKIE ZMAGANIA W III LIDZE PÓKI CO NA MINUS…

Share Button

Nadal na zwycięstwo czekają siatkarze, ale i kibice Volley Żelazny Opoczno w sezonie 2021/2022 w III lidze ŁZPS. Pomimo indywidualnych, nieprzeciętnych umiejętności siatkarskich poszczególnych zawodników brakuje detali, które pozwolą na wygrywanie podobnych spotkań, jak to z dobrą ekipą z Radomska.

Po pierwszym, nieudanym secie meczu, który odbył się w sobotę, 30 października, w końcu w Opocznie, w Zespole Szkół Powiatowych im. S. Staszica, drugi był rozegrany wręcz idealnie. Trzeci set rozpoczęty również dobrze, jednak przy stanie 21:17 dla Żelaznego o czas poprosił trener przyjezdnych, zaś w tym momencie nastąpiło zamieszanie wywołane przez sędziego bocznego związane z protokołem meczowym, co mocno wybiło opoczyńskich siatkarzy z dobrej gry. W ostatnim secie podcięte siatkarzom skrzydła w secie wcześniejszym, już się nie rozłożyły i pomimo mocnej pogoni za rywalem brakło już miejsca na pojedyncze błędy, które przydarzyły się w końcowej fazie seta, uniemożliwiając zwycięstwo w partii.
Na uwagę zasługuje fakt kapitalnie rozegranego meczu przez przyjmującego Jakuba Wolskiego, najmłodszego zawodnika drużyny, który niesiony dopingiem przez kibiców, zwłaszcza przez rodziców, kończył prawie wszystkie ataki. I to są pojedyncze sukcesy, które napawają optymizmem. Brawo za walkę, mniejsze oklaski za brak pewności siebie.
Składamy serdeczne podziękowania Panu Markowi Zielińskiemu, za umożliwienie organizacji meczu, Panu Robertowi Szulcowi, nauczycielowi wychowania fizycznego za profesjonalne przygotowanie boiska. Nagłośnienie, które znane jest nam z boisk PlusLigi było fantastycznie przygotowane przez Studio107 – dziękujemy Panu Jackowi Plucińskiemu. Wodę zapewniła firma Konkret – woda Opocznianka. Ogromne podziękowanie za motywację i kilka słów z boku boiska Panu Michałowi Wolskiemu, który swoim przemówieniem wsparł opoczyński zespół mentalnie.
Całe spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Opoczno.
Kolejne spotkanie drużyna Volley Żelazny w Opocznie zagra 11 listopada, z bardzo trudnym rywalem z Sieradza, który w roku ubiegłym grał w rozgrywkach II ligi. Zaś w najbliższy weekend czeka nas wyjazd do Zduńskiej Woli. W III lidze ŁZPS nie ma słabych rywali!