Aktualności

POD SKRZYDŁAMI PGE SKRY BEŁCHATÓW!

Share Button

W sobotę, 28 maja 2016 r. trzech juniorów, wychowanków MKS Volley Żelazny Opoczno Dominik Raczyński, Mateusz Łukasik oraz Bartłomiej Kaźmierczyk, uczestniczyło w testach sprawnościowych do klasy pierwszej o profilu sportowym z rozszerzonym programem piłki siatkowej w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie.
Dwoje trenerów, w tym trener Młodej PGE Skry Bełchatów, Radosław Kolanek sprawdzali umiejętności siatkarskie przybyłych na testy zawodników. Nasi siatkarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony na tle pozostałych osób, które uczestniczyły w testach tego dnia i z pewnością dali z siebie wszystko.
Po ich zakończeniu opiekun, trener chłopców z Opoczna Rafał Skoczylas uzyskał informację o tym, że cała trójka zaprezentowała się pozytywnie i była bardzo dobrze przygotowana.

3

W bardzo krótkim okresie czasu, bo już 2 czerwca została ogłoszona lista osób przyjętych, na której znaleźli się wszyscy trzej wychowankowie Żelaznego. Spośród bardzo wielu chętnych zostało wyłonionych 27 najlepszych siatkarzy oraz siatkarek, którzy będą mogli od nowego roku uczęszczać do II LO w Bełchatowie do klasy z rozszerzonym programem piłki siatkowej.
To ogromny sukces dla opoczyńskiego klubu oraz ogromna szansa dla młodych siatkarzy.

Absolwentami II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie są m.in.: Paweł Zatorski (siatkarz ZAKSY Kędzierzyn Koźle i reprezentacji Polski), Kacper Piechocki (PGE Skra Bełchatów), Jędrzej Maćkowiak (Effector Kielce), Miłosz Hebda (Lotos Trefl Gdańsk), Marcin Waliński (Indykpol AZS Olsztyn), Bartosz Cedzyński i Łukasz Pietrzak (Espadon Szczecin), Igor Walczykowski (AGH 100RK Kraków).