Aktualności Sekcja żeńska

SPARING Z TOMASZOWEM W ŻEROMIE!

Share Button
Mecz sparingowy:
Żelazny Opoczno – II LO Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:20;25:12;22:25;25:22)
Dodatkowy set V: 15:4
 
Skład drużyny Żelazny Opoczno:
Atakująca: Julia Olesińska
Przyjmujące: Iza Zdonek, Kamila Urbańczyk
Rozgrywająca: Zuzanna Łakomska
Środkowe: Weronika Jędrasik, Martyna Andrychiewicz
Libero: Amelia Wojton
Trener: Rafał Skoczylas
 
W związku z przełożeniem Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Starosty Opoczyńskiego Marcina Baranowskiego, na 12 grudnia, w minioną niedzielę, 5 grudnia, w hali I LO im. S. Żeromskiego w Opocznie odbył się mecz sparingowy pomiędzy drużynami żeńskimi z Opoczna i Tomaszowa Mazowieckiego.
 
Siatkarki z Tomaszowa są uczennicami II LO im. S. Żeromskiego, szkoły z pięknymi siatkarskim tradycjami. To w tej szkole uczył i jest jej absolwentem trener Jacek Nawrocki (obecny trener Chemika Police).
 
Siatkarki obu drużyn, mimo mocno zmienionych składów, ze względu na kilka nieobecności, zagrały naprawdę fajne spotkanie, które dało obraz obu trenerom, na jakim etapie przygotowań są obie ekipy. Zawodniczki z Tomaszowa szykują się na Licealiadę, w której będą miały ogromne szanse odniesienia sukcesu, zaś siatkarki Żelaznego szykują się do turniejów amatorskich, bawiąc się i ciesząc wspólnym graniem oraz rozwijaniem swoich pasji. Obie ekipy zobaczymy na pewno, już na najbliższym turnieju, ponownie w Żeromie.
 
Łącznie rozegrano 5 setów – cały mecz oraz set dodatkowy na zasadzie tie-breaka. W pierwszym spotkaniu pomiędzy drużynami, lepsze okazały się siatkarki Żelaznego korzystając ze swojego doświadczenia oraz większego zagrania, choć większość część zespołu stanowią nowe siatkarki, które rywalizują dopiero od tego sezonu. Każdy taki sprawdzian, zwycięsko zakończony, buduje zespół, który wraca na swoje tory i z dnia na dzień będzie coraz mocniejszy.
 
Siatkarki z Opoczna zagrają już w najbliższą niedzielę, na turnieju w Dobroniu. Trzymamy kciuki!