Aktualności Sekcja męska

STARCZYŁO SIŁ TYLKO NA JEDNEGO DOBREGO SETA

Share Button
Kolejny ligowy mecz, w kolejną listopadową sobotę. Tym razem 28 listopada, siatkarze Żelaznego zagrali w oddalonej tylko o 25 km Spale zaległy mecz 1. kolejki III ligi łódzkiej z drużyną SMS Spała. W młodej ekipie rywali widać było zdecydowanie przewagę regularnych treningów i spotkań drużynowych, co przełożyło się na końcowy wynik spotkania.
Pierwszy set był bardzo wyrównany, przez większą jego część, ku zaskoczeniu rywali, prowadzili siatkarze z Opoczna, jednak ostatecznie ciekawą końcówkę wygrali gospodarze. Tempo i gra w ekipie Żelaznych siadła w połowie drugiego seta, kontuzje i kilka zmian wytrąciły z rytmu naszych siatkarzy. Trzeci set to testowanie zawodników, którzy rozpoczynali spotkanie na rezerwie, gdyż okazji do ich sprawdzenia jest niewiele i niestety po kilku bardzo skutecznych zagrywkach gospodarzy wynik był bardzo niekorzystny.
Dobre zawody rozegrał przyjmujący Robert Szewczyk, który popisał się kilkoma niekonwencjonalnymi atakami dającymi punkty zespołowi z Opoczna. Jednak nie starczyło to, aby odnieść zwycięstwo.
Gramy z drużynami dla Nas zawodowymi, które mają regularne treningi i optymalny cykl szkoleniowy. W tym sezonie jest tylko 5 drużyn w całej III lidze wojewódzkiej. Są to ekipy naprawdę mocno poukładane i w amatorskich rozgrywkach trudno takie spotkać, jednak na pewno się nie poddamy. Po to podjęliśmy próbę gry o poziom wyżej, żeby nie tylko dać sobie satysfakcję, ale również wszystkim naszym kibicom. Do końca ligi zagramy jeszcze 5 spotkań, także proszę trzymać za nas kciuki. – podsumował cały mecz trener Rafał Skoczylas.
Będziemy walczyć o każdy punkt, set, mecz, bo to nas cieszy. To, że możemy się spotkać w szerokim składzie, zagrać z mocnymi drużynami i robić coś dla siebie, ale również dla wszystkich tych, którzy nam kibicują. My osiągnęliśmy sukces bo jesteśmy tu, gdzie jesteśmy! – dodał po meczu kapitan i atakujący drużyny Żelaznego.
Zarząd oraz siatkarze klubu z Opoczna składają serdeczne podziękowania Pawłowi Pietrzykowi za regularne wspieranie działań sportowych organizowanych przez MKS Volley Żelazny Opoczno.
Kolejne spotkanie rozegrane zostanie w Bełchatowie równie z mocną ekipą PGE Skry II Bełchatów, 19 grudnia. Wcześniej nasi siatkarze, ale także siatkarki zagrają w Rawie Mazowieckiej w amatorskim turnieju piłki siatkowej.
1. kolejka III ligi (mecz zaległy):
SMS PZPS III Spała – Volley Żelazny Opoczno 3:0 (25:22;25:11;25:6)
Skład:
Atakujący: Łukasz Krajewski, Piotr Pazurek
Rozgrywający: Rafał Skoczylas, Jakub Wolski
Przyjmujący: Robert Szewczyk, Kamil Górnik, Jakub Skoczylas, Robert Juźwik, Krystian Zawada
Środkowi: Michał Kowalczyk, Jędrzej Gregorczyk, Szymon Milczarczyk
Libero: Sebastian Raczyński, Szymon Skroś
Kierownik drużyny: Katarzyna Skorłutowska, Zuzanna Łakomska