Aktualności

SZKOLENIE Z VOLLEYBALL ACADEMY PRZY WSPÓŁPRACY Z MKS VOLLEY ŻELAZNY OPOCZNO DLA NAUCZYCIELI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W OPOCZNIE!

Share Button
W I LO im. Stefana Żeromskiego w Opocznie w czwartek, 15 października, odbyły się warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego z terenu powiatu opoczyńskiego oraz tomaszowskiego.
Warsztaty szkoleniowe, pt. „Siatkówka w szkole – nowe pomysły i praktyczne rozwiązania” poprowadził Krzysztof Radajewski, założyciel Volleyball Academy.
Współorganizatorami szkolenia byli MKS Volley Żelazny Opoczno na czele z Rafałem Skoczylasem, Powiat Opoczyński, Biuro Poselskie Posła Roberta Telusa oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.
Pierwsza część warsztatów składała się z zajęć teoretycznych, które polegały na pokazaniu uczestnikom nowych form treningowych, które poprawiają refleks, a także koordynację ruchową u początkujących adeptów piłki sitkowej.
Zajęcia teoretyczne polegały głównie na przedstawieniu krótkich filmów, na których dzieci i młodzież ćwiczyły z wykorzystaniem sprzętu dość nietypowego jak na siatkówkę, bo np. kart do gry, gry w kółko i krzyżyk. Taki trening miał na celu nie tylko ćwiczyć refleks, ale także i inteligencję oraz kojarzenie faktów.
Druga część warsztatów to zajęcia praktyczne w hali sportowej. Po tradycyjnej rozgrzewce prowadzący warsztaty zaserwował cały zestaw nowoczesnych ćwiczeń, który poprawiały nie tylko umiejętności, ale również tzw. myślenie na boisku. Nie zabrakło więc nawet zajęć z piłkami rehabilitacyjnymi, hula hop, które słabo kojarzą się z piłką siatkową.
Czwartkowe warsztaty to dowód na to jak olbrzymi postęp poczynił trening w grach zespołowych. Dziś, aby osiągnąć sukces w jakimkolwiek sporcie nie wystarczy mieć lepszą wydolność od innych. W sporcie trzeba także umieć myśleć i przewidywać. Trening mentalny jest równie istotny jak trening fizyczny, co było widać podczas warsztatów.
Miejmy zatem nadzieję, że nauczyciele, którzy byli obecni podczas warsztatów, a było ich ponad 20, wdrożą nowe metody treningowe wśród swoich uczniów.