Aktualności Sekcja męska

TRUDNE ZMAGANIA W III LIDZE! JEST JEDNAK POZIOM!

Share Button
W minioną sobotę, 27 lutego oraz niedzielę, 28 lutego, aż dwa mecze ligowe rozegrali siatkarze Volley Żelazny, tym razem udało się je rozegrać w Opocznie. Niestety po pierwszym bardzo dobrym meczu z Żychlinem, mimo końcowego rezultatu, siatkarze schodzili do szatni zadowoleni, gdyż walki nie brakowało, o tyle w meczu ze Spałą, Nasi siatkarze nie mieli nic do powiedzenia, gdyż na ten mecz przyjechała mocna kadra siatkarzy grających w ligach wyższych. To jest przywilej takich drużyn jak SMS PZPS Spała.

 
Mimo wszystko cieszy fakt udanej organizacji obu spotkań w hali Zespołu Szkół Powiatowych w Opocznie, dzięki uprzejmości dyrektora Marka Zielińskiego, hala została przygotowana bardzo profesjonalnie, co zostało zauważone przez przybyłych na to spotkanie sędziów.
 
Mecze w wykonaniu Żelaznych, zwłaszcza ten sobotni, był bardzo solidny i stał na dobrym poziomie sportowym, jednak przez brak regularnych treningów w ostatnim długim czasie, większa ilość błędów spowodowała, że nie udało się zwyciężyć w żadnej partii.
 
„Ten sezon to dla nas nauka, zapoznanie się z rywalami, z zasadami panującymi w III lidze i sprawdzenie się na tle drużyn doświadczonych, grających w różnych turniejach, na różnym poziomie, a przede wszystkim regularnie trenujących. To nie liga amatorska, jedna, czy druga, gdzie odnosiliśmy sukcesy, teraz czas właśnie na coś więcej i będziemy dalej dążyć do końcowego sukcesu i mierzyć się z rywalami naprawdę już grającymi regularnie, na określonym poziomie. Jesteśmy wdzięczni za to, że możemy rywalizować na parkietach III ligi ŁZPS, a przy okazji sprawdzać swoje umiejętności na tle solidnych rywali.” – skomentował oba spotkania przyjmujący Żelaznego.
 
6. kolejka III ligi:
Volley Żelazny Opoczno – Volley Team Żychlin 0:3 (16:25;18:25;22:25)
 
Skład:
Atakujący: Piotr Bociek, Łukasz Krajewski, Krystian Zawada, Piotr Pazurek
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Przyjmujący: Kamil Górnik, Robert Szewczyk, Jakub Wolski
Środkowi: Michał Kowalczyk, Jędrzej Gregorczyk
Libero: Szymon Skroś, Sebastian Raczyński
Kierownik drużyny: Katarzyna Skorłutowska
 
7. kolejka III ligi:
Volley Żelazny Opoczno – SMS PZPS Spała (III) 0:3 (6:25;9:25;13:25)
 
Skład:
Atakujący: Łukasz Krajewski, Krystian Zawada, Piotr Pazurek
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Przyjmujący: Kamil Górnik, Robert Szewczyk, Jakub Wolski
Środkowi: Michał Kowalczyk, Jędrzej Gregorczyk
Libero: Szymon Skroś, Sebastian Raczyński
Kierownik drużyny: Katarzyna Skorłutowska