Aktualności Sekcja męska

TRUDNY DEBIUT W III LIDZE

Share Button
Na początek rozgrywek opoczyńscy siatkarze zmierzyli się, w sobotę, 14 listopada, z zespołem Wifama Łódź, niestety ze względów organizacyjnych w Łodzi. Wbrew temu co wiele osób sądziło, poziom w tym sezonie w III lidze, a tym samym poziom sportowy rywali był bardzo wysoki. Siatkarze z Łodzi grając i trenując regularnie, pokazali na co ich stać.
To już nie amatorska siatkówka, a ligowa rzeczywistość. Nie obyło się bez stresu, prostych błędów i trudności…
Jednak to pierwsze przetarcie w lidze, nikt od początku na awans nie liczy, najważniejsze to dobrze się bawić grą w siatkówkę i cieszyć się każdą chwilą spędzoną wspólnie na boisku.
Nie będzie łatwo o sukces, ale gra z drużynami mającymi już ligowe doswiadczenie to zdecydowanie nowe wyzwanie i niezapomniane chwile w każdym meczu.
Siatkarze Żelaznego, mimo porażki i wielu błędów w swojej grze zeszli z wiarą w to, że kolejne spotkania rozegrają na swoim, dużo lepszym poziomie.
Przypomnijmy, że siatkarze z Opoczna, ze względu na pandemię COVID-19 od marca tego roku spotykają się sporadycznie i nie są w optymalnym cyklu treningowym.
– To będzie trudny sezon, ale podjęliśmy decyzję o graniu w III lidze, więc musimy dawać z siebie wszystko w każdym meczu. Mamy doświadczonych zawodników, ale także i naszą młodzież, która do składu pomału wchodzi. Dziękuję wszystkim siatkarzom, którzy podjęli chęć rywalizacji na ligowym poziomie i dbają przy każdym meczu o dobro opoczyńskiej drużyny. – komentarz po zakończeniu meczu trenera zespołu Rafała Skoczylasa.
2. kolejka III liga:
MKS Volley Żelazny Opoczno – Wifama Łódź 0:3 (10:25;17:25;15:25)
Skład:
Atakujacy: Piotr Bociek, Szymon Skroś, Krystian Zawada
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Przyjmujacy: Kamil Górnik, Jakub Skoczylas, Robert Szewczyk Robert Juźwik
Środkowi: Łukasz Krajewski, Michał Kowalczyk, Szymon Milczarczyk
Libero: Sebastian Raczyński, Jakub Wolski
Kierownik drużyny: Katarzyna Skorłutowska