Aktualności Sekcja męska

DWA TYGODNIE, DWIE KOLEJKI, DWA ZWYCIĘSTWA I KOMPLET PUNKTÓW!

Share Button

5. kolejka (9 grudnia):
Volley Żelazny Opoczno – AVolley Olimp 2:0 (25:12;26:24)
6. kolejka (16 grudnia):
Volley Żelazny Opoczno – Kruszmaks 2:0 (26:24;28:26)

Wielkimi krokami zbliża się koniec rundy jesiennej, tegorocznej 50. edycji ligi w Tomaszowie Mazowieckim. W 5. kolejce siatkarze Volley Żelazny zmierzyli się z drużyną organizatorów. Pomimo bezbłędnie zagranego pierwszego seta i wysokiego zwycięstwa, w drugim przyszło małe odprężenie i wyrównana rywalizacja toczyła się do ostatniego momentu. Ten set jednak również padł łupem Żelaznych siatkarzy i mecz zakończył się zwycięstwem nad AVolley Olimp 2:0. W obu setach zagrały na boisku dwa różne wyjściowe składy.

Skład Volley Żelazny z AVolley Olimp:
Atakujący: Piotr Bociek
Przyjmujący: Jakub Skoczylas, Maks Tatar,Łukasz Krajewski, Robert Szewczyk
Środkowi: Michał Kowalczyk, Jędrzej Gregorczyk, Szymon Milczarczyk, Łukasz Gadomski
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Libero: Sebastian Raczyński, Igor Przybyła

Bardziej wyrównany mecz został stoczony w ubiegły poniedziałek, 16 grudnia, a rywalem była drużyna Kruszmaks, z którą zawsze Żelaznym grało się ciężko. Tak było również tym razem, lecz ostatecznie spotkanie wygrała drużyna lepsza.

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu opoczyńskich siatkarzy. Choć pierwszy set rozpoczęli słabo, to konsekwencja, wola walki i spore umiejętności przyniosły efekt. Żelazny obudził się w idealnym momencie, przy stanie 21:12 dla rywala, kiedy to na zagrywce stanął najbardziej doświadczony na boisku siatkarz, trener i rozgrywający drużyny Rafał Skoczylas, który dzięki serii bardzo dobrych zagrywek zdołał zmniejszyć stratę punktową. To był bodziec dla wszystkich zawodników, którzy ruszyli w natarciu na przeciwnika i zwyciężyli na przewagi. Drugi set, to mimo, tego, że zakończony został również na przewagi, to od początku prowadzony był przez Opocznian, którzy dzięki wspaniałym atakom Maksa Tatara i Łukasza Krajewskiego oraz bardzo dobrej grze w przyjęciu i obronie Jakuba Skoczylasa oraz Sebastiana Raczyńskiego, a także dzięki mocnemu i wysokiemu blokowi Michała Kowalczyka oraz Jędrzeja Gregorczyka i co ważne, dopingowi, w tym meczu z ławki dla rezerwowych Jakuba Wolskiego, zwyciężyli zdobywając kolejną pełną pulę w sezonie.
Po 5 meczach drużyna Żelaznych z dorobkiem 9 pkt i bilansem 4 zwycięstw oraz tylko 1 porażką, małymi krokami walczy o jak najlepszą lokatę, zakończoną na podium podczas zmagań w 50. edycji ligi w Tomaszowie Mazowieckim.

Skład Volley Żelazny z Kruszmaks:
Atakujący: Łukasz Krajewski
Przyjmujący: Jakub Skoczylas, Maks Tatar, Jakub Wolski
Środkowi: Michał Kowalczyk, Jędrzej Gregorczyk
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Libero: Sebastian Raczyński