Aktualności

W TYM ROKU PODOPIECZNA ŻELAZNEGO WYBRAŁA SZKOŁĘ SPORTOWĄ W KIELCACH!

Share Button

Julia Olesińska, w tym sezonie przygotowywała się mocno do spróbowania swoich sił podczas testów sprawnościowych do klas sportowych z rozszerzonym programem piłki siatkowej zarówno w Kielcach, jak i Bełchatowie.

Podczas testów sprawnościowych w Kielcach siatkarka zmagała się z próbami podczas T-testu, wyskoku dosiężnego do ataku i rzutu piłką lekarską. Po zakończeniu swoich prób zawodniczka była bardzo zadowolona, a w niedługim odstępie czasu dostała pozytywną informację ze szkoły, że jest zakwalifikowana.
W Bełchatowie zaś do pokonania miała: skok do ataku, rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca. Podczas swoich prób, siatkarka osiągnęła łącznie 134 punkty, co dało również promocję do klasy sportowej z rozszerzoną piłką siatkową.

Składamy serdeczne gratulacje Julii oraz życzymy dalszych sukcesów, gdyż sama zawodniczka wybrała szkołę w Kielcach i tam będzie dalej szkolić się siatkarsko.

Julia jest kolejnym siatkarzem MKS Volley Żelazny Opoczno, której pomyślnie udało się przejść testy sprawnościowe do szkół ponadpodstawowych, które w programie mają cykl szkolenia sportowego z piłki siatkowej, a tym samym otrzymała szansę na trenowanie siatkówki w dużym ośrodku sportowym.