Aktualności

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO DZIĘKI VOLLEYBALL ACADEMY ORAZ MKS VOLLEY ŻELAZNY OPOCZNO!

Share Button
Około 30 nauczycieli wychowania fizycznego z terenu powiatu opoczyńskiego i tomaszowskiego wzięło udział w szkoleniu, które wczoraj, 20 października, miało miejsce w I LO im. S. Żeromskiego w Opocznie.
Jednym z najbardziej szkodliwym mitów edukacyjnych jest ten, który twierdzi, że nauczyciele nie muszą się uczyć. Tymczasem ten kto się nie dokształca tak naprawdę nie tylko, że nie stoi w miejscu, ale wręcz się cofa. W każdej dziedzinie życia następuje postęp i aby być na bieżąco trzeba uczestniczyć w szkoleniach. Rozumieją to w Opocznie, gdzie już po raz drugi zorganizowano warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego.
Celem dzisiejszych zajęć jest aktywizowanie nauczycieli wychowania fizycznego w dyscyplinie piłka siatkowa, aby pokazać nowe możliwości, nowe umiejętności, nowe sposobu treningu. To jest też szansa dla nauczycieli z naszego powiatu, ale także i okolicznych na to, aby nie musieli szukać takiego szkolenia nigdzie daleko. Wystarczy przyjechać do Opoczna. Krzysztof Radajewski – główny organizator i osoba, która wychodzi z pomysłem dla nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów przekazuje wiedzę, którą można wykorzystać na lekcjach wychowania fizycznego – szczególnie po tak ciężkim czasie jakiem był okres kwarantanny i nauki zdalnej dla nas wszystkichpodkreślił Rafał Skoczylas, Prezes MKS Volley Żelazny Opoczno i współorganizator zajęć.
Od kilku lat pracujemy nad tym, aby podnosić poziom szkolenia – jeśli chodzi o piłkę siatkową, Chcemy popularyzować piłkę siatkową wśród dzieci i młodzieży – oczywiście też wśród nauczycieli i trenerów. Dzisiaj znajdujemy się w Opocznie, aby z grupą nauczycieli poznać nowe trendy, które obecnie rozwijamy jeśli chodzi o siatkówkę nie tylko w naszym kraju, ale oczywiście też i w Europie i na świecie, bo taki jest też cel naszego projektu ażeby przybliżać siatkówkę z różnych szkół siatkarskich w naszym pięknym kraju.powiedział Krzysztof Radajewski z Volleyball Academy, pomysłodawca warsztatów dla uczniów i nauczycieli.
Zajęcia były podzielone na dwie części. W pierwszej, teoretycznej odbył się wykład na temat charakteru sposobu prowadzenia zajęć przez nauczycieli, aby dzieci i młodzież nie uznały ich za nudne. Sporo mówiono także na temat prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń, która to umiejętność jest podstawowa w rozwijaniu talentów sportowych młodych adeptów sportu. W drugiej części – już praktycznej – Krzysztof Radajewski przeprowadził trening z pokazaniem wielu ćwiczeń, które wpłyną pozytywnie na młodzież, a być może obudzą w nich także zainteresowanie siatkówką.
Organizatorem wczorajszych warsztatów były: Volleyball Acadamy, MKS Volley Żelazny Opoczno, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, I LO im. S. Żeromskiego w Opocznie oraz Powiat Opoczyński.
Miłym akcentem dla uczestników było wręczenie im pakietów ze zdrową żywnością w ramach akcji „Polska Smakuje” prowadzonej przez Krajowy Ośrodek Wsparcie Rolnictwa, których fundatorem był Janusz Ciesielski – dyrektor KOWR w Łodzi.
Info: Mazopolska.pl.