Aktualności

WIELKI SUKCES MECZU CHARYTATYWNEGO

Share Button

„Jeśli możesz komuś podarować odrobinę szczęścia…nie zastanawiaj się ani chwili dłużej.”
Mecz okazał się strzałem w przysłowiową „dziesiątkę”.

Wspaniała gra siatkarzy, profesjonalna obsługa meczu, liczni goście, niesłabnący aplauz publiczności i niezwykła atmosfera spotkania sprawiły organizatorom wielką satysfakcję.

Mecz dla rodziny ze Szlachetnej Paczki oraz wychowanków Domu Dziecka w Mroczkowie rozegrały drużyny: Volley Żelazny Opoczno i Fair-Play Końskie. Pomysłodawcą i głównym organizatorem meczu był Rafał Skoczylas. Współorganizatorami tego wydarzenia byli wolontariusze Szlachetnej Paczki Rejon Opoczno z Liderem, Arkadiuszem Nitą na czele.

Podczas meczu w czwartkowy wieczór udało się zebrać prawie 1600 zł. Na tę kwotę złożyły się zarówno datki ofiarowane do puszek przez gości zajadających się muffinami przygotowanymi przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki, jak i kwoty za zlicytowane i wyjątkowe przedmioty. Wśród nich była piłka podpisana przez siatkarzy SKRY Bełchatów, koszulka podpisana przez zawodnika ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – słynnego Grzegorza Boćka oraz zdjęcie całej drużyny z jego autografem, koszulka wolontariusza SZLACHETNEJ PACZKI z podpisami zawodników SKRY Bełchatów, a także statuetka „FILANTROP ROKU 2015” przekazana przez Arkadiusza Nitę, piłka podpisana przez Jana Tomaszewskiego, książka „Polska Walcząca” z dedykacją ofiarodawcy – Posła na Sejm RP – Roberta Telusa, a także piłki do siatkówki podpisane przez siatkarzy Volley Żelazny Opoczno i Fair Play Końskie Na aukcji można było nabyć również piękne choinki i ozdoby choinkowe.

Podczas meczu obecni byli przedstawiciele władz samorządowych: Anna Zięba, zastępca burmistrza Opoczna, Józef Róg, starosta powiatu opoczyńskiego. Na trybunach znaleźli się także Jerzy Pręcikowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Nasz Dom”, Pani Anna Pręcikowska – Skoczylas, wicedyrektor ZSS nr 3 w Opocznie oraz Damian Pietrasik, dyrektor ZST w Mroczkowie Gościnnym.

Samorządowcy po meczu udekorowali wszystkich siatkarzy pamiątkowymi medalami z logo Szlachetnej Paczki oraz wręczyli piękny puchar dla zwycięskiej drużyny z Opoczna.

Wynik nie ma jednak tu znaczenia, bo tak naprawdę zwycięzcami byli wszyscy ci, którzy kierując się głosem serca współtworzyli to niezwykłe wydarzenie.

Dziękujemy gościom, siatkarzom, władzom samorządowym i dyrektor ZSS nr 3 pani Anecie Tokarskiej za udostępnienie hali sportowej.

Organizatorami tego wydarzenia byli: drużyna siatkarska Volley Żelazny Opoczno, Szlachetna Paczka – Rejon Opoczno oraz ZSS nr 3 w Opocznie.

To było coś pięknego. Drużyna, która z pasją łączy przyjemne z pożytecznym tylko w OPOCZNIE