WIELKIE EMOCJE ZAKOŃCZONE ZWYCIĘSTWEM!

Share Button

10. kolejka – II runda:

Tom-Stone Tomaszów Mazowiecki – Volley Żelazny Opoczno 1:2 (25:17;24:26;13:15)

To był udany poniedziałkowy wieczór, 4 lutego, w hali ZSP nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim. Opoczyńskim siatkarzom, w rozpoczynającej się II rundzie, przyszło zmierzyć się z liderem ligi, drużyną, która w tym sezonie jeszcze porażki nie doświadczyła oraz zespołem, w której szeregach występują, m.in. byli siatkarze II ligi.

Bardzo mocno zmotywowani wybiegli na pierwszy set siatkarze Żelaznego, mimo starań i zaangażowania gra jeszcze się nie kleiła stąd pierwsza partia została rozstrzygnięta na korzyść faworytów. Druga odsłona to częsta zmiana wyniku, raz prowadzenie obejmowali gospodarze, raz drużyna z Opoczna. Przy wyniku 23:20 dla Tom-Stone w drugim secie, na zagrywkę wszedł powracający po długiej przerwie Paweł Pietrzyk i pomimo tego, że jego serwy nie było mocne, to zagrywka flotem sprawiła wiele problemów i doprowadziła do tego, że to Opocznianie zwycięsko schodzili z boiska w tej partii wygrywając na przewagi 24:26.

Nadszedł tie-break, a w nim będący w gazie zawodnicy Volley Żelazny dopięli swego prowadząc od samego początku partii do samego końca. Bardzo dobrze zagrali przyjmujący Szymon Skroś i Tomasz Koźlik, którzy starali się dograć jak najlepiej piłkę do rozgrywającego Rafała Skoczylasa. Spokój w przyjęciu zapewniał także nowy libero opoczyńskiej drużyny Igor Przybyła. Świetnymi atakami popisywał się Piotr Bociek, który kończył wszystko co tylko miał, a środkowi Łukasz Krajewski, Szymon Milczarczyk oraz ten, który dał kapitalną zmianę w drugim secie Paweł Pietrzyk zrobili świetną robotę pilnując siatki i blokując ataki przeciwnika. Wynik 13:15 dla Volley Żelazny Opoczno zaskoczył nie tylko rywali, którym w wielu sytuacjach starali się pomóc sędziowie, ale także zgromadzoną publiczność. Pierwsza porażka ekipy Tom-Stone stała się faktem.

Ważne 2 pkt na początek ligi dają nadzieję na zajęcie miejsca na podium 49. Amatorskich Mistrzostw Tomaszowa Mazowieckiego o Puchar Przedsiębiorstwa Budowlanego ARTOM opoczyńskiej drużynie.