Aktualności

WYSTARTOWAŁA III LIGA MĘSKA!

Share Button
III liga ŁZPS ruszyła, drużyna z Opoczna rozegrała pierwsze swoje spotkanie w sezonie. Niedosyt jest bo rywal, choć solidny, nie był nie do ogrania. Jednak gratulujemy młodzieży z Łodzi zwycięstwa. Z przyczyn losowych na mecz do Łodzi pojechało 8 siatkarzy, którzy rozpoczęli sezon dużo lepiej niż ubiegły. Stres spowodowany czymś nowym, w zeszłym roku był niezwykle widoczny. Teraz wyglądało to już nie co lepiej.
Gra momentami była naprawdę dobra, a o porażce decydowały błędy po stronie naszej drużyny. To jednak pierwszy mecz i pierwsze lepsze granie w tym roku. Opoczyńscy siatkarze na pewno wyciągną wnioski z tego meczu, bo wiedzą doskonale, że ten mecz nie powinien zakończyć się wynikiem do 0. Jednak będzie w najbliższy weekend zdecydowanie trudniej, bo mecz z Lechią Tomaszów Mazowiecki II do łatwych należeć nie będzie, gdyż młodzi siatkarze z pobliskiego powiatu grają naprawdę dobrą siatkówkę. Jak zapowiedział kapitan drużyny, Łukasz Krajewski, drużyna na pewno zrobi wszystko co w jej mocy, żeby pokazać się z jak najlepszej strony.
Pierwszy mecz, u siebie, nasi siatkarze zagrają 30 października z drużyną z Radomska.
Poziom III ligi to nie poziom lig amatorskich w których osiągaliśmy sukcesy, to nie turnieje, w których braliśmy udział. To już dużo poważniejsze granie i dobre lekcje dla naszej drużyny, gdyż każdy mecz czegoś nas uczy. W każdym meczu wyjdziemy na parkiet i zagramy, z dużo większym zaangażowaniem i chęcią zwycięstwa niż dotychczas. Co do wyników, one o niczym nie świadczą, bo ta gra będzie z czasem płynniejsza i pewniejsza, a o wyniku decydują drobiazgi. W drużynie nie ma nikogo z ligową przeszłością, tu grają nasi siatkarze, którzy do wszystkiego muszą dojść sami na treningach i spotkaniach drużynowych. My cieszymy się z tego, że mamy szansę grać na poważnym poziomie, możemy poznać trochę tego jak się gra w ligach zawodowych. Najważniejsze, że nadal czerpiemy z tego przyjemność i satysfakcję. – komentarz po meczu w Łodzi trenera drużyny.
1. kolejka III ligi ŁZPS:
Wifama Łódź – Volley Żelazny Opoczno 3:0 (25:20;25:18;34:32)
Skład drużyny Volley Żelazny:
Atakujący: Łukasz Krajewski
Przyjmujący: Robert Szewczyk, Kamil Górnik, Jakub Wolski
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Środkowi: Michał Kowalczyk, Krystian Zawada
Libero: Szymon Skroś