Aktualności Sekcja męska

Z ZAANGAŻOWANIEM, PO SPORTOWEJ WALCE, NIESTETY BEZ PUNKTÓW!

Share Button
Z chwilowym opóźnieniem, od 22 stycznia, wracamy do III ligi ŁZPS, jednak to tylko i wyłącznie ze względu na napięty ostatnimi czasy harmonogram rozgrywek. Kadra opoczyńskiej drużyny, okrojona, lecz w pełnym meczowym składzie, udała się na spotkanie do jednej z najlepszych drużyn III ligi, ekipy, która walczy o powrót do rozgrywek II ligi, Tubądzin Volley MOSiR Sieradz pojechała na spotkanie wyjazdowe. Siatkarze zgrali na różnych pozycjach i robili co mogli, by walczyć o każdy punkt. Udawało się to do połowy każdej partii, następnie seria nieporozumień, spowodowała, że dużo bardziej doświadczeni siatkarze z Sieradza pewnie wygrali swój mecz.
Tubądzin Volley MOSiR Sieradz – MKS Volley Żelazny Opoczno 3:0 (25:14;25:15;25:14)
Skład drużyny Volley Żelazny:
Atakujący: Piotr Bociek
Przyjmujący: Michał Kowalczyk, Szymon Skroś
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Środkowi: Łukasz Krajewski, Jędrzej Gregorczyk
Libero: Mateusz Baranowski
Zdecydowanie lepszą postawę naszych siatkarzy, pewniejszą i waleczną, można było zobaczyć w hali ZSP w Opocznie, do której przyjechała ekipa z Rozprzy. Postawione warunki w całym meczu, utrudniały grę przeciwnikowi, który w ubiegłym sezonie rywalizował na parkietach II ligi. Skład, który cały czas się zmienia i wyszukuje zawodników, dla których gra w siatkówkę to przede wszystkim pasja, w każdym secie prezentował się z dobrej strony. Wygrywając 3 partie w meczu, cały zespół udowodnił sobie, że jest w stanie rywalizować z najlepszymi zespołami. Postawiona dużo wyżej poprzeczka, coraz mocniej się obniża i wierzymy, że w tym sezonie jeszcze uda nam się ją przeskoczyć.
MKS Volley Żelazny Opoczno – Madej-Bud Kasztelan Rozprza 1:3 (22:25;19:25;30:28;17:25)
Przyjmujący: Robert Szewczyk, Jakub Wolski, Piotr Baszuk
Środkowi: Jędrzej Gregorczyk, Michał Kowalczyk
Libero: Szymon Skroś, Mateusz Baranowski
Na wyjątkowym obiekcie w Spale, przy COS OPO, odbyła się przełożona na prośbę gospodarzy, kolejna ligowa kolejka. Młodzi, bardzo wysocy i regularnie trenujący siatkarze SMS III Spała musieli mocno się sprężyć, aby wygrać pojedynek z ekipą Żelaznych. Pierwsza partia zakończona słabą końcówką, drugą bardzo dobrą grą i skuteczną zagrywką padła łupem Opocznian. Trzeci set wyrównany do ostatniej chwili, niestety lekkie rozprężenie w końcówkach dało zwycięstwo drużynie gospodarzy. Gra się rozsypała po kilku wyraźnych błędach sędziów w czwartej partii, która stała się ostatnim setem w tym meczu. Do składu dołączył kolejny środkowy, Bartosz Kowalczyk (stary-nowy siatkarz, który powraca do drużyny po kilku sezonach kontuzji). Gra wygląda coraz lepiej i zdecydowanie, a siatkarze mają jeszcze coś do udowodnienia, nie tylko sobie ale także kibicom. Kapitanem drużyny podczas ostatnich spotkań ligowych był Robert Szewczyk, który swoim zaangażowaniem i umiejętnościami zalicza naprawdę udany sezon.
SMS PZPS Spała III – MKS Volley Żelazny Opoczno 3:1 (25:18;20:25;25:21;25:15)
Środkowi: Bartosz Kowalczyk, Michał Kowalczyk