Aktualności Sekcja męska

ZAKOŃCZENIE III LIGI W HALI ENERGIA W BEŁCHATOWIE!

Share Button

W ostatniej kolejce, siatkarze Żelaznego, w piątek, 19 marca rozegrali mecz wyjazdowy w Bełchatowie, z PGE Skrą II Bełchatów. Mecz do łatwych nie należał i ciężko było się na niego zmobilizować jeszcze, w tym trudnym sezonie. Mecz bez większych emocji, rozegrany na spokojnie, w składzie wystarczającym na rozegranie spotkania. W optymalnej formie było to spotkanie, które powinno zakończyć się zwycięstwem Żelaznych. Jednak ten sezon w związku z brakiem możliwości organizowania regularnych treningów, do łatwych nie należy.

Sporo przestojów w grze i błędów własnych spowodowało to, że nie udało się zdobyć punktów w tym meczu, choć szansa była wielka. Dodatkowo kilkukrotne niefrasobliwe zachowania i decyzje sędziów, w ciężkich momentach dla zespołu, nie ułatwiały zadania.

„Jest nad czym pracować i dalej się rozwijać. Grunt, że w tym mijającym, ale zarazem kolejnym trudnym sezonem udało się wystartować o poziom wyżej. To nowe doświadczenia, prawie dla większości siatkarzy grających w Żelaznym. Mamy szeroką kadrę, z doświadczonymi i ułożonymi siatkarzami, ale są również Ci młodzi, którzy wchodzą dopiero do zespołu by rywalizować o najwyższe cele. Widać na boisku to, że drużyna chce osiągnąć sukces, chce rywalizacji, zabawy i wypełnienia wolnego czasu, a także podtrzymania kontaktów interpersonalnych, które w obecnej sytuacji są mocno zakłócone. Jako klub zrobiliśmy robotę tworząc taki zespół, wiadomo są chwile, gdy trzeba się zastanowić, przemyśleć co idzie nie tak, że choć gramy dobrze, w niektórych momentach bardzo dobrze, przegrywamy mecze w III lidze. Po chwili namysłu jednak trzeba wrócić na parkiet, spojrzeć na swoich kolegów i powiedzieć sobie („tak wiem po co to robię”) i cóż, i robić to najlepiej jak tylko się da. Wierzę, że w końcu działalność tego zespołu zostanie doceniona przez niektóre osoby z tego miasta, bo klub powstawał z niczego, a po 9 latach działalności jest znany w całej Polsce. Dziękuję chłopakom za ten sezon w III lidze, za poświęcony czas i zaangażowanie. Przed nami kolejne wyzwania i jak powiedzieliśmy sobie po meczu w szatni, na pewno nie odpuszczamy tylko jeszcze mocniej działamy!” – skomentował na gorąco po meczu trener opoczyńskiej drużyny.

VIII kolejka III ligi ŁZPS:

PGE Skra II Bełchatów – Volley Żelazny Opoczno 3:1 (25:23;25:11;21:25;25:18) 

Skład:

Atakujący: Piotr Bociek

Rozgrywający: Rafał Skoczylas

Przyjmujący: Kamil Górnik, Robert Szewczyk, Jakub Wolski

Środkowi: Michał Kowalczyk, Szymon Milczarczyk

Libero: Szymon Skroś

Kierownik drużyny: Katarzyna Skorłutowska