Aktualności

ŻELAZNY ROZPOCZĄŁ WSPÓŁPRACĘ Z I LO IM. S. ŻEROMSKIEGO W OPOCZNIE!

Share Button

Już od tego roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego uczniowie będą mogli się uczyć w oddziałach mistrzostwa sportowego.

Szkoła ma wielkie sukcesy sportowe, ale nie tylko. Jej oferta edukacyjna jest bardzo szeroka, czego możemy się dowiedzieć po zaprezentowanej ofercie edukacyjnej:

https://drive.google.com/…/1bvNNdma0lDuC4HCM4q_SCGbzbl…/view

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 marca 2017 r. w sprawie oddziałów i szkół sportowych oraz oddziałów i szkół mistrzostwa sportowego, oddziały mistrzostwa sportowego realizują programy szkolenia m. in. z klubami sportowymi, a warunki ich współpracy określa umowa zawarta między organem prowadzącym szkołę a klubem.

W poniedziałek, 1 czerwca, Powiat Opoczyński jako organ prowadzący I Liceum podpisał właśnie taką umowę współpracy z Młodzieżowym Klubem Sportowym Volley Żelazny Opoczno.

Data powstania klubu to wrzesień 2013 r. Założycielem jest Rafał Skoczylas, który pełni również obowiązki trenera drużyny. Mistrz Gminy Opoczno, Mistrz Powiatu Opoczyńskiego, III drużyna województwa łódzkiego LZS w siatkówce mężczyzn. III drużyna Letnich Igrzysk Województwa Łódzkiego w Ręcznie. Dwukrotnie III drużyna męskiej ligi w Tomaszowie Mazowieckim o Puchar Przedsiębiorstwa Budowlanego ARTOM. Kilkukrotny zwycięzca męskiej ligi w Końskich oraz Białaczowie. Dwukrotny ćwierćfinalista Ligi w Przysusze. Dwukrotnie II drużyna wojewódzkiego Turnieju o Puchar Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim. Zwycięzca turnieju im. Józefa Zakrzewskiego o Puchar KS Lechia w Tomaszowie Mazowieckim. Wielokrotny zwycięzca turniejów organizowanych na terenie województw: łódzkiego, mazowieckiego oraz świętokrzyskiego. IV drużyna Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej w Szczekocinach, IX drużyna Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn w Giżycku oraz uczestnik Amatorskich Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn w Warszawie.

Mistrz Gminy Opoczno, Mistrz Powiatu Opoczyńskiego, IV drużyna województwa łódzkiego w siatkówce kobiet. Zwycięzca turniejów piłki siatkowej kobiet na terenie województwa łódzkiego.

MKS Volley Żelazny Opoczno jest również pomysłodawcą oraz organizatorem turniejów siatkarskich na terenie powiatu opoczyńskiego: wojewódzkiego turnieju piłki siatkowej o Puchar Posła na Sejm RP Roberta Telusa, Powiatowego Turnieju Gmin, Noworocznego Nocnego Turnieju Piłki Siatkowej oraz turnieju siatkówki kobiet z okazji Dnia Kobiet. Organizator Grand Prix Powiatu Opoczyńskiego w Plażowej Piłce Siatkowej Mikstów.