Aktualności

ZWYCIĘSTWO NA INAUGURACJĘ XI EDYCJI TURNIEJU!

Share Button

Iskra Skronina – Volley Żelazny Opoczno Junior 1:3 (23:25;13:25;25:20;23:25)

W sobotę, 7 października 2017 r. wystartowała już XI edycja Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Białaczów. Organizatorem głównym zawodów jest Piotr Jachowicz, pasjonat sportu.
W tegorocznej edycji udział biorą 4 drużyny, które rozegrają w sumie 18 meczy: Volley Żelazny Opoczno Junior, Iskra Skronina, Championi Białaczów, Reaktywacja Parczówek. Turniej ma charakter ligi. Mecze rozgrywane są systemem każdy z każdym (mecz i rewanż) – runda zasadnicza oraz faza play-off, również każdy z każdym.
W sobotę podopieczni trenera Rafała Skoczylasa, młodzi zawodnicy Volley Żelazny Opoczno Junior, wygrali pierwsze swoje spotkanie z Iskrą Skronina 3:1. Był to udany mecz w wykonaniu naszych siatkarzy, których wspiera kilku starszych kolegów, mających mniej okazji do grania w ekipie seniorów. W zespole zadebiutował nowy atakujący Żelaznych, Maksymilian Tatar, który pokazał się z bardzo dobrej strony. Kapitanem zespołu jest Mateusz Łukasik, mieszkaniec Białaczowa, przyjmujący Żelaznego, a za siatkarzy podczas ligi odpowiedzialny jest doświadczony libero drużyny, Sebastian Raczyński. Trzymajmy kciuki za opoczyńską drużynę.

Skład Volley Żelazny:
Rozgrywający: Bartłomiej Kaźmierczyk 
Przyjmujący: Mateusz Łukasik, Paweł Pietrzyk, Jakub Skoczylas
Atakujący: Maksymilian Tatar
Środkowi: Szymon Skroś, Michał Kowalczyk 
Libero: Sebastian Raczyński

Wszystkich kibiców siatkówki zapraszamy w każdy weekend do hali sportowej przy Gimnazjum w Białaczowie. Ostatnią kolejkę turnieju zaplanowano na 02.12.2017 r.