Aktualności Sekcja męska

DŁUGI WEEKEND ZAKOŃCZONY TURNIEJEM W GRODZISKU MAZ.

Share Button

W ten przedświąteczny weekend siatkarze z Opoczna wybrali się do Grodziska Mazowieckiego na Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej, w niedzielę, 20 grudnia. Jak donoszą organizatorzy w tym roku udział wzięło najwięcej, bo 24 zespoły podzielone na 6 grup, z których tylko pewne wyjście miała drużyną wygrywająca ją oraz 2 drużyny z najlepszym bilansem z drugich miejsc.

Turniej do łatwych nie należał, gdyż grano 2 sety bez względu na wynik, czyli mecz mógł zostać zakończony remisem (rzadko spotykane w meczach piłki siatkowej) oraz grano bez przewagi punktowej, a mecz kończono w momencie, kiedy któraś z drużyn zdobyła 21 pkt. Takie turnieje rozgrywa się trudno, bo jeden mały błąd może być powodem odpadnięcia z turnieju.

W zawodach udział wzięły drużyny z różnych części Polski, grające w IV i III ligach zawodowych. Opoczno znalazło się w grupie ostatniej, w której dwa spotkania zremisowało i ostatni mecz przegrało, zajmując ostatecznie 3 miejsce w swojej grupie.

W turnieju liderem drużyny był Kamil Górnik, który robił co mógł, żeby uporać się z trudnościami turnieju i zasadami tu panującymi. Kamil wraca do dobrej formy, po tym długim czasie bez siatkówki w tym roku, a to ważne przed rundą rewanżową w III lidze. Siatkarz ten wyrósł na lidera w ataku, którego tak brakowało, szczególnie w niektórych fragmentach spotkań ligowych.

 

 

Wyniki grupy F:

Tie-Break Piastów – Volley Żelazny Opoczno 1:1 (21:20;18:21)

T.G. Sokół – Volley Żelazny Opoczno 1:1 (16:21;21:18)

Odważni – Volley Żelazny Opoczno 2:0 (21:20;21:16)

Skład:

Atakujący: Łukasz Krajewski, Krystian Zawada

Rozgrywający: Rafał Skoczylas

Przyjmujacy: Robert Szewczyk, Kamil Górnik, Jakub Skoczylas, Robert Juźwik, Jakub Wolski

Środkowi: Jędrzej Gregorczyk, Michał Kowalczyk

Libero: Sebastian Raczyński

Kierownik drużyny: Katarzyna Skorłutowska