Aktualności

5 LAT JUŻ ZA NAMI…PIĘKNA GALA MKS VOLLEY ŻELAZNY OPOCZNO W MDK!

Share Button

„Siatkówka to nasza pas­ja, do­daje nam skrzy­deł, uno­si nas po­nad wszystko. Da­je mi­lion po­wodów do ra­dości, uczy przez­wy­ciężać strach i słabości. Dzięki niej roz­wi­jamy się i uczy­my wal­czyć o każdy dzień.”

Takie oto hasło przyświeca wszystkim siatkarzom od 5 lat. W sobotni wieczór, 21 kwietnia, w sali widowiskowej MDK w Opocznie odbyła się uroczysta Gala V-lecia MKS Volley Żelazny Opoczno.
Dziś jest dzień, w którym wszyscy możemy wspólnie się spotkać, powspominać, przeżyć raz jeszcze to co udało się klubowi osiągnąć przez te kilka lat, bo nasze sukcesy są sukcesami każdego z Państwa. Rozpoczęliśmy bardzo powoli jako klub grający na lokalnym podwórku w lokalnych turniejach jako CZABO-BUD-Trans, spotykaliśmy się wówczas tylko na turniejach. Na obecną chwilę trenujemy 2 razy w tygodniu przeprowadzając w sumie 3 jednostki treningowe dla każdej z sekcji seniorów, juniorów oraz sekcji żeńskiej, a klub z czasem zmienił nazwę na Volley Żelazny Opoczno Sport Team, a następnie na MKS Volley Żelazny Opoczno. W drużynie grało blisko 100 osób (młodzieży) przede wszystkim z terenu powiatu opoczyńskiego, dziś znaleźć możemy w składzie również 3 siatkarzy z ziemi piotrkowskiej oraz 1 z ziemi świętokrzyskiej. A wszyscy mają wspólny cel: rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz spełniać swoje marzenia. – tak rozpoczął swoją pełną emocji wypowiedź założyciel drużyny Rafał Skoczylas.

Na obecną chwilę drużynę tworzy blisko 50 osób, nie włączając w to wszystko nowych osób, które dołączyły do zespołu w kwietniu.
Podczas Gali podziękowano wszystkim, którzy pomagają, wspierają i są z klubem od 5 lat. Byli sponsorzy indywidualni, były również i firmy, a przede wszystkim były siatkarki oraz byli siatkarze grający w klubie obecnie i grający kiedyś.
Swoje podziękowania prezes klubu rozpoczął od podziękowań dla swoich najbliższych, czyli swojej rodziny mówiąc: Chciałbym zacząć od najważniejszych dla mnie osób, osób, które są dla mnie ogromnym wsparciem i ostoją w każdej chwili, po każdym meczu, przed organizacją każdego turnieju, które zawsze mówią pamiętaj, że poza końcowym sukcesem liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

W sali widowiskowej MDK zebrało się blisko 150 osób. Uroczystość prowadzili Zuzanna Łakomska oraz Mateusz Łukasik (siatkarze). Uroczystość przygotowali również: Aleksandra Jurek, Robert Juźwik oraz Sylwia Skoczylas.
Całą uroczystość uświetnili wokaliści: Karolina Sobczyk, Marta Łyda oraz Paweł Knop, Mateusz Sobczyk, a także formacja taneczna Zahra Fitnnes pod przewodnictwem Katarzyny Niewadzi.

Ta niezwykle udana i profesjonalna Gala odbyła się dzięki wsparciu i pomocy: Katarzyny Czajki, Jolanty Nowakowskiej, zakład przetwórstwa mięsnego, Kazimierza Pacana, firma Expo-Drew, Radosława Głusińskiego, Joint – studio reklamy, Emilii Stępień, Chatka dla Kwiatka, Andrzeja Śliwki, dyrektora MDK w Opocznie oraz Adriana Nowaka, Nowak-Sound.