Aktualności

Giganci Opoczno zwyciężają

Share Button

W czwartek, 22 października odbył się I Łódzki Turniej Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych. Zawody rozegrano w Zduńskiej Woli i wzięły w nich udział zespoły reprezentujące trzy kluby: Lwy Kuto, Giganci Opoczno i Olimpijczyk Zduńska Wola. Pomimo tego, że był to pierwszy turniej siatkówki w historii oddziału, rywalizacja stała na wysokim poziomie. Harmonogram spotkań przewidywał trzy mecze do 2 wygranych setów, z czego w dwóch spotkaniach decydował tie-break. Świadczy to o wyrównanym poziomie sprawnościowym drużyn. W drużynie reprezentującej Opoczno partnerami byli siatkarze naszej drużyny Volley Żelazny Opoczno, którzy wspólnie z zawodnikami Olimpiad Specjalnych stworzyli zgraną, silną i zwycięską drużynę.

Lwy Kuto – Olimpijczyk Zduńska Wola 2:1
Giganci Opoczno – Olimpijczyk Zduńska Wola 2:0 (25:17;25:11)
Lwy Kuto – Giganci Opoczno 1:2 (14:25;25:19;6:15)

Klasyfikacja końcowa:
1.Giganci Opoczno
2.Lwy Kuto
3.Olimpijczyk Zduńska Wola

W składzie wystąpili:
Sebastian Raczyński, Marcin Szczepańczyk, Rafał Skoczylas, Łukasz Krajewski, Piotr Bociek, Gosia Wiktorowicz, Karol Bielas.
Trenerem drużyny był: Radosław Łypczak

10170793_1696143100622637_2350773790567039037_n

Organizatorzy turnieju okazali się bardzo gościnni, gdyż na dwóch wyższych miejscach podium stanęły drużyny przyjezdne. Mamy nadzieję, że od tego dnia siatkówka w OR Łódzkie będzie się prężnie rozwijać i w przyszłości na imprezach regionalnych zagra więcej drużyn.
Giganci Opoczno zaprezentują się teraz w Makroregionalnym Turnieju Zunifikowanej Piłki Siatkowej Olimpiad Specjalnych, który to odbędzie się w dniach od 4 do 6 grudnia w Głuchołazach. Wspólnie trzymajmy kciuki za kolejne sukcesy siatkarskie naszych zawodników.

Czym są Sporty Zunifikowane?

http://olimpiadyspecjalne.pl/…/dys…/pliki/siatkowka_2013.pdf

„… to program Olimpiad Specjalnych, który łączy w drużynach sportowych w przybliżeniu równe liczby zawodników Olimpiad Specjalnych z zawodnikami w normie intelektualnej (nazywanych partnerami) podczas treningów i zawodów. Wiek i poziom sprawności zawodników i partnerów są szczegółowo określone w zależności od dyscypliny”. Sporty Zunifikowane (Unified Sports®) pozwalają trenować i rywalizować wspólnie sportowcom niepełnosprawnym i w normie intelektualnej.