Aktualności Sekcja męska

W PIERWSZOLIGOWEJ HALI ENERGIA NADAL BEZ PUNKTÓW

Share Button
W ostatniej kolejce I rundy III ligi męskiej ŁZPS, siatkarze z Opoczna zagrali w Bełchatowie ze Skrą, w sobotę, 19 grudnia. Początkowi meczu przyglądali się siatkarze pierwszego zespołu z Bełchatowa, a wśród nich takie nazwiska jak Sander, Kłos, Bieniek czy Sawicki, z którym na siatkarskich parkietach rywalizowali Żelaźni w turniejach amatorskich.
Od pierwszych chwil mocno zmotywowani opoczyńscy zawodnicy starali się grać płynnie i bez błędów, jednak nie ustrzegli się ich w końcowej fazie seta. Druga partia to prowadzenie Żelaznych przez większość seta, jednak mocna końcówka znów została rozstrzygnięta na korzyść rywala. Trzecia partia to również prowadzenie Opoczna, jednak wówczas to sędziowie tego spotkania, których jest w meczach III ligi, dwóch oraz sędzia techniczny pogubili się i anulowali wynik, co rzadko się zdarza na parkietach ligowych. Od tego momentu nerwy wzięły górę i gra nie wyglądała już tak dobrze jak wcześniej. Niestety i tego meczu nie dane było wygrać Żelaznym. Najważniejsze to rywalizacja z dużo lepszymi i regularnymi drużynami III-ligowymi, to nie mecze w amatorskich ligach czy turniejach. Tu jednak w każdym spotkaniu trzeba być mocno przygotowanym i skoncentrowanym do końca, co jest bardzo ważne, gdyż wynik meczu łatwo można odwrócić.
Jest jeszcze II runda, rewanżowa, w której siatkarze Żelaznego na pewno nie odpuszczą i udowodnią, że potrafią wygrywać także na zawodowym polu.
Trener drużyny składa serdeczne podziękowania wszystkim siatkarzom, za poświęcony czas i walkę o każdy punkt.
4. kolejka III ligi:
Volley Żelazny Opoczno – PGE Skra II Bełchatów 0:3 (16:25;22:25;17:25)
Skład:
Atakujacy: Łukasz Krajewski, Piotr Bociek
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Przyjmujacy: Kamil Górnik, Jakub Skoczylas, Jakub Wolski, Robert Juźwik
Środkowi: Michał Kowalczyk, Jędrzej Gregorczyk, Krystian Zawada, Szymon Milczarczyk
Libero: Sebastian Raczyński
Kierownik drużyny: Katarzyna Skorłutowska