Aktualności

PODSUMOWANIE SEZONU HALOWEGO 2015/2016 :D

Share Button

To już prawie 3 lata istnienia klubu siatkarskiego MKS Volley Żelazny Opoczno, którego założycielem jest Rafał Skoczylas pełniący również obowiązki trenera drużyny.

Od grudnia 2013 r. klub jest jedną z sekcji Opoczno Sport Team, a od 1 grudnia 2014 r. również działa jako Młodzieżowy Klub Sportowy.

Na zakończenie sezonu w skład sekcji damskiej, która powstała we wrześniu 2014 r. należą:
Anna Walaszczyk, Sylwia Wijata, Aleksandra Zawada, Zuzanna Łakomska, Wioletta Kałużyńska, Oktawia Wojton, Milena Wróblewska, Magdalena Woźniak, Patrycja Szczegielniak, Joanna Lendzion, Daria Będkowska, Wioletta Zdonek-Adamczyk, Joanna Rek, Aleksandra Jurek, Wiktoria Białas, Dorota Adamczyk, Julia Smolarek, Katarzyna Skorłutowska, Paulina Wiktorowicz.

Osiągnięcia w mijającym sezonie:
V-ce Mistrz Powiatu Opoczyńskiego, V miejsce w turnieju z okazji Dnia Kobiet o Puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Opoczyńskiego; IV miejsce w turnieju o Puchar Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim; III miejsce w turnieju o Puchar Burmistrza Sulejowa

Istniejącą od samego początku sekcję męska, na obecną chwilę tworzą:
Rafał Skoczylas, Jakub Skoczylas, Marcin Szczepańczyk, Piotr Bociek, Paweł Pietrzyk, Kamil Górnik, Dominik Raczyński (junior), Sebastian Raczyński, Kacper Dobrowolski, Wojciech Skorupa, Łukasz Krajewski, Bartosz Kowalczyk, Dominik Sitkowski, Paweł Zalega, Kamil Sieczkarek, Bartłomiej Kaźmierczyk (junior), Mateusz Łukasik (junior), Szymon Skroś (junior), Gabriel Kulig, Robert Jóźwik, Mateusz Badura, Tomasz Sieroń, Bartłomiej Krzysztofik, Tomasz Koźlik, Mateusz Pasikowski, Piotr Adamczyk (oldboy); Michał Kowalczyk (junior).

2

Osiągnięcia w sezonie 2015/2016:
IV miejsce w turnieju o Puchar Posła na Sejm RP Robert Telusa; I miejsce w męskiej lidze o puchar Wójta Gminy Białaczów; zwycięzca męskiej ligi w Końskich, IV miejsce w męskiej lidze w Tomaszowie Mazowieckim ( o Puchar Przedsiębiorstwa Budowlanego ARTOM); VI miejsce w Przysuskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej; I miejsce w I Powiatowym Turnieju Gmin; III miejsce w powiatowym turnieju LZS; I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej w Końskich; III miejsce podczas Memoriału w Wolborzu; II miejsce w wojewódzkim turnieju o Puchar Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim; III miejsce w turnieju im. Józefa Zakrzewskiego o Puchar KS Lechia w Tomaszowie Mazowieckim; Zwycięzca mieszanej ligi o Puchar Wójta Gminy Białaczów. Siatkarze Żelaznego jako partnerzy zdobyli w ramach Olimpiad Specjalnych Mistrzostwo Województwa Łódzkiego w Piłce Siatkowej Zunifikowanej w Zduńskiej Woli oraz I miejsce w Makroregionalnym Turnieju Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych w Głuchołazach.
Uczestnik wielu turniejów siatkarskich na terenie województwa łódzkiego, mazowieckiego oraz świętokrzyskiego.

Dodatkowe sukcesy:
Drużyna może pochwalić się, poza wieloma osiągnięciami sportowymi również, działaniami związanymi z powstaniem boiska do siatkówki plażowej przy ZSS nr 3 w Opocznie, czyli zdobyciem funduszy oraz wspólną pracą w realizacji tego przedsięwzięcia, organizacją meczu charytatywnego w ramach Szlachetnej Paczki, organizacją meczu pokazowego w ramach Pikniku z Trójką oraz udziałem w ogólnopolskiej akcji Pomoc Mierzona Kilometrami.

Organizator turniejów:
MKS Volley Żelazny Opoczno zorganizował 3 turnieje siatkówki plażowej: nad zalewem opoczyńskim (turniej męski); w Mroczkowie Gościnnym (turniej męski); w Mroczkowie Gościnnym o puchar Sołtysa (miksty). Jest również pomysłodawcą oraz organizatorem dużego turnieju o Puchar Posła na Sejm RP Roberta Telusa, (Opoczno-październik 2015), organizator turnieju z okazji Dnia Kobiet o Puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Opoczyńskiego oraz organizator Powiatowego Turnieju Gmin (w tym roku o Puchar Wójta Gminy Poświętne Michała Franasa).

Wyróżnienia:
Rafał Skoczylas – podsumowanie roku sportowego w gminie w kat. Sport Moją Pasją oraz za osiągnięcia sportowe oraz upowszechnianie kultury fizycznej podczas podsumowania Rady Miejsko-Gminnej LZS.