Aktualności

GIGANCI OPOCZNO ZE ZŁOTEM

Share Button

Zagrali najlepiej i zwyciężyli wszystko. Łączy ich pasja do siatkówki i zgranie poza boiskiem. Stworzyli drużynę, która okazała się najlepsza w Polsce i przejdzie do historii Olimpiad Specjalnych.

Od 4 do 6 grudnia w Głuchołazach (woj. opolskie), odbył się I Makroregionalny Turniej Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych.

12376045_1708931642677116_5205641539384134369_n

Do zawodów przystąpiło 12 zespołów, które po dwóch meczach obserwowanych zostały podzielone na 4 grupy sprawnościowe. Drużyna z Opoczna znalazła się w grupie czerwonej o najwyższym stopniu sprawnościowym z drużynami z Prudnika oraz Jastrzębia Zdroju. Pełni mobilizacji, zmotywowani przez trenera Radosława Łypczaka, a także bardzo zżyci ze sobą siatkarze stanęli na wysokości zadania. Wszyscy, bez wyjątku zrobili co w ich mocy, żeby osiągnąć sukces i to się udało.

Hala BANDEROZA zapadnie w pamięć drużynie z Opoczna, gdyż to w niej zdobyli wymarzone złoto. Wspaniała atmosfera i profesjonalne przygotowanie imprezy przyczyniły się do Mistrzostw na najwyższym poziomie. Już pierwszego dnia, podczas meczu pokazowego, dwoje naszych siatkarzy wraz z trenerem zagrali w drużynie z Sebastianem Świderskim, byłym reprezentantem Polski. To z pewnością była dodatkowa mobilizacja dla zawodników.

W Olimpiadach Specjalnych chodzi o to, żeby drużyny rywalizujące ze sobą były o zbliżonym poziomie sportowym. Grupa pierwsza, czerwona, w której się znaleźliśmy prezentowała bardzo wysoki poziom. Zwycięstwo z takimi rywalami bardzo mnie cieszy, a grą naszych siatkarzy zachwycali się wszyscy. To powód do dumy. – skomentował po turnieju Radosław Łypczak.

Skład:
Zawodnicy: Małgorzata Wiktorowicz, Karol Bielas, Łukasz Feliński, Piotr Bociek, Dawid Mędrecki
Partnerzy: Anna Walaszczyk, Rafał Skoczylas, Jakub Skoczylas, Łukasz Krajewski, Marcin Szczepańczyk