Aktualności Sekcja męska

OPOCZNO TRZECIĄ DRUŻYNĄ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO LZS!

Share Button

W minioną niedzielę, 7 kwietnia, w hali ZSP nr 1 w Opocznie odbyły się Mistrzostwa Województwa LZS Mężczyzn w Piłce Siatkowej. Do turnieju, w tym roku, przystąpiło 10 drużyn z terenu całego województwa, a wśród nich: Opoczno (Volley Żelazny), gospodarz turnieju, Dąbrowice, Radomsko, Witonia, Kąty, Zelów, Rozprza, Pajęczno, Dobroń, Drzewica.
Drużyny rozlosowano do 3 grup, a Opoczno trafiło do grupy III, gdzie znalazły się cztery zespoły. Wszystkie spotkania grano do 2 wygranych setów do 21 pkt (tie-brak do 15 pkt).
Mecze sędziowali: Bartosz Kowalczyk, Jędrzej Gregorczyk, Łukasz Chmal oraz dwóch sędziów z Zelowa. Organizatorem głównym turnieju była Rada Miejsko-Gminna LZS w Opocznie na czele ze Sławomirem Zielińskim, a także Rafał Skoczylas, członek Rady Miejsko-Gminnej LZS. Puchary oraz medale wręczyli organizatorzy wraz z gospodarzem obiektu, Markiem Zielińskim, dyrektorem ZSP nr 1 w Opocznie.

Gr. III:
Opoczno – Witonia 2:0 (21:9;21:18)
Opoczno – Radomsko 0:2 (15:21;16:21)
Opoczno – Dąbrowice 2:0 (21:17;21:14)

Zajmując drugie miejsce w grupie, w meczu półfinałowym, opoczyńscy siatkarze rozegrali mecz z dobrze dysponowanymi siatkarzami z Dobronia.

Półfinał I:
Opoczno – Dobroń 0:2 (18:21;14:21)

W meczu o III miejsce zagrały ze sobą ponownie drużyny z Opoczna i Radomska. Ten mecz był z pewnością bardziej emocjonujący niż sam finał i zakończył się tie-breakiem, w którym to lepszy okazał się, po raz kolejny w tym sezonie, zespół z Opoczna, zajmując wysokie III miejsce w województwie łódzkim.

Mecz o III miejsce:
Opoczno – Radomsko 2:1 (22:20;17:21;15:10)

W drużynie z Opoczna zagrali:
Atakujący: Maksymilian Tatar
Przyjmujący: Robert Szewczyk, Kamil Górnik, Paweł Zalega, Szymon Skroś
Środkowi: Łukasz Krajewski, Michał Kowalczyk
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Libero: Igor Przybyła, Mateusz Łukasik

Kolejność końcowa turnieju:
I Rozprza
II Dobroń
III OPOCZNO
IV Radomsko
V Kąty
VI Drzewica
VII Dąbrowice
VIII Zelów
IX Pajęczno
X Witonia