Aktualności

ŻELAZNY PO RAZ KOLEJNY W ĆWIERĆFINALE PUCHARU CHROBREGO! 

Share Button

W tym roku w turnieju udział wzięło 18 drużyn męskich, a po rozegraniu fazy grupowej oraz spotkaniach 1/8 finału, pozostało już tylko 8 najlepszych ekip, a wśród nich drużyna Volley Żelazny Opoczno. Mecz ćwierćfinałowy z gospodarzem turnieju, drużyną Rower, rozegrany zostanie 15 lutego w hali ZSP nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim.

Volley Żelazny Opoczno – FUKS Sulejów 3:0 (25:19;25:16;25:21)

To było fantastyczne spotkanie w wykonaniu siatkarzy z powiatu opoczyńskiego, podczas Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Chrobrego. Mecz z Fuksem Sulejów od samego początku odbywał się pod dyktando siatkarzy z Opoczna. Mecze do 3 wygranych setów, rządzą się zupełnie innymi prawami, jednak tym razem w każdym secie wyższość pokazali coraz lepiej grający siatkarze z Opoczna, którzy jak widać zajmują się sportem, grą, wspólną zabawą na boisku oraz promocją piłki siatkowej. Po meczu komentarz pozostaje tylko jeden, że tego dnia dobrze grająca drużyna z Sulejowa, nie była w stanie zatrzymać rozpędzonych siatkarzy Żelaznego.

Skład Volley Żelazny:
Atakujący: Łukasz Krajewski
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Przyjmujący: Jakub Skoczylas, Maksymilian Tatar, Robert Szewczyk
Środkowi: Michał Kowalczyk, Jędrzej Gregorczyk, Szymon Milczarczyk, Krystian Zawada
Libero: Igor Przybyła, Sebastian Raczyński

Tego samego dnia, w niedzielę, 2 lutego, swój jedyny mecz grupowy rozegrały siatkarki Żelaznego, które w tym sezonie zagrały po raz pierwszy, z racji wprowadzania do zespołu nowych, bardzo młodych jeszcze siatkarek, które rozpoczynają swoją przygodę z tą dyscypliną sportu. W Piotrkowie zadebiutowały 2 nowe zawodniczki. Niestety mecz z żeńską reprezentacją FUKS Sulejów 1 zakończył się odwrotnie niż w meczu mężczyzn i nasze siatkarki musiały uznać wyższość rywalek. Jednak w tym momencie nie wynik jest najważniejszy, a dążenie do tego, by móc wspólnie spędzać czas bawiąc się piłką siatkową, a przy okazji promować ją na terenie województwa łódzkiego.

FUKS Sulejów 1 – Volley Żelazny 3:0 (25:14;25:18;25:16)

Żeńska sekcja Żelaznego wystąpiła w składzie: Aleksandra Jurek, Weronika Jędrasik, Amelia Wojton, Wiktoria Białas, Katarzyna Skorłutowska, Paulina Wiktorowicz, Sylwia Sieczkarek, Zuzanna Łakomska.