Aktualności Sekcja męska

PIERWSZA PARTIA W III LIDZE WYGRANA. SIATKARZE ŻELAZNEGO NIE ODPUSZCZAJĄ I WALCZĄ W KAŻDYM SECIE!

Share Button
Ten sezon to sprawdzian dla opoczyńskich siatkarzy, mała ilość rozgrywanych spotkań czy turniejów, nieregularne treningi wywołane pandemią i wiele zmian w działalności klubu, o których wkrótce napiszemy, nie sprzyjają rywalizacji na takim poziomie, jaki obserwujemy w III lidze łódzkiej.
Sukces już osiągnięty, bo własnymi siłami drużyna, która rywalizuje już 9. sezon reprezentując powiat opoczyński, rozgrywa mecze w lidze zawodowej. Warto dodać, że w szeregach drużyny prawie całą drużynę stanowią siatkarze zamieszkujący powiat opoczyński. Nasuwa się teraz pytanie, czy się tak da? Jak widać tak, da się!
Wtorkowy mecz, 16 lutego, do łatwych nie należał. Po pierwszej bardzo trudnej rundzie, nastał czas na rundę rewanżową, która rozpoczęła się już znacznie lepiej. Wifama to drużyna bardzo młoda, ale regularnie grającą w rozgrywkach III ligi męskiej ŁZPS, a także w rozgrywkach młodzieżowych oraz regularnie trenująca. Mimo oporu ze strony Opoczyńskiego Teamu, Łodzianie zdołali rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Nie sposób pominąć faktu, że w optymalnej formie i normalnym trybie przygotowań, ten mecz mógł zostać rozstrzygnięty na korzyść Naszej drużyny.
Najważniejsze jest jednak dobre podejście i atmosfera panująca w zespole. Zabawa połączona z rywalizacja sportową widoczna jest w każdym momencie meczu.
Rozmowy po spotkaniach, w szatni i wyciąganie wniosków napawają optymizmem i wiarą, że Nasi siatkarze z zadowoleniem zakończą zmagania w tym sezonie w III lidze. Najbliższa szansa w ostatni weekend lutego, kiedy to zobaczymy drużynę Żelaznego w akcji, we własnej hali w Opocznie, po raz pierwszy.
Terminarz najbliższych spotkań:
27 lutego, godz. 16:30, hala przy Zespole Szkół Powiatowych w Opocznie.
Volley Żelazny Opoczno – Volley Team Żychlin
28 lutego, godz. 16:00, hala przy Zespole Szkół Powiatowych w Opocznie.
Volley Żelazny Opoczno – SMS PZPS III Spała
5. kolejka III ligi:
Wifama Łódź – Volley Żelazny Opoczno 3:1 (25:20;25:16;23:25;25:18)
Skład:
Atakujący: Piotr Bociek, Krystian Zawada
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Przyjmujący: Kamil Górnik, Robert Szewczyk, Jakub Wolski
Środkowi: Michał Kowalczyk, Jędrzej Gregorczyk
Libero: Sebastian Raczyński
Kierownik drużyny: Katarzyna Skorłutowska