Aktualności

TRENING ZADANIOWY NA TURNIEJU W SKARŻYSKU KAMIENNEJ!

Share Button
W sobotę, 20 listopada, zarówno siatkarze jak i siatkarki, w związku z przełożeniem meczu III ligi męskiej ŁZPS z SMS PZPS Spała III, zameldowali się w Skarżysku Kamiennej na VI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn.
Wysoki poziom zawodów był niezwykle widoczny w każdym meczu, gdyż grały w nim drużyny z górnej półki, a rywalizacja była naprawdę zacięta. W turnieju mężczyzn udział wzięło 6 drużyn, m.in. z Przysuchy, Krakowa, Warszawy, Koła, zaś wśród kobiet znalazło się 8 ekip, m.in. z Łodzi, Skarżyska Kamiennej, Krakowa, Łagowa, Przysuchy.
Cel jaki wyznaczyli sobie siatkarze niestety, nie został zrealizowany, a trudy turnieju mocno dały się we znaki. Nasze siatkarki, z pełnym zaangażowaniem walczyły o każdy punkt, lecz drużyny jakie były rywalkami Żelaznych siatkarek pokazały wzorową grę.
Takie turnieje to przetarcia, z reguły, z najlepszymi drużynami zawodowo-amatorskimi w Polsce. Wnioski jakie są z nich wyciągane mogą tylko pomóc na przyszłość i dać wiarę w to, że szkolenie, jakie póki co jesteśmy w stanie organizować w Opocznie, może nawiązać rywalizację z najlepszymi.
Drużyny podczas turnieju zmagały się również z promieniami słonecznymi, które wpadały na boisko, zawsze jednej z drużyn. To była dodatkowa trudność, z którą musieli się zmagać zawodnicy wszystkich drużyn.
Warto zawsze jednak pamiętać, że każdy turniej czegoś uczy, każdy turniej daje lekcję, z której należy brać przykład i poprawiać to, co można wykonywać zdecydowanie lepiej.
Wyjazd na turniej był możliwy dzięki wsparciu Ministerstwa Śledzia i Wódki w Opocznie na czele z Mariuszem Sarwińskim. Dziękujemy serdecznie!
Siatkarki Żelaznego wystąpiły w skladzie:
Atakująca: Kinga Wojton
Rozgrywająca: Kamila Urbańczyk
Środkowe: Julia Olesińska, Weronika Jędrasik
Przyjmujące: Iza Zdonek, Katarzyna Skorłutowska
Libero: Amelia Wojton
Volley Żelazny Opoczno zagrał w składzie:
Atakujący: Łukasz Krajewski
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Środkowi: Michał Kowalczyk, Bartłomiej Jędrzejczyk
Przyjmujący: Robert Szewczyk, Jakub Wolski, Kamil Górnik, Patryk Raczyński
Libero: Jakub Skoczylas, Igor Przybyła