Aktualności Sekcja męska

Z WIZYTĄ W RADOMIU

Share Button

Kolejna ciekawa inicjatywa młodzieży z Opoczna. Miłym spotkaniem siatkarze Volley Żelazny rozpoczęli dwudniowe zgrupowanie.
W sobotę, 21 października, opoczyńska drużyna udała się na mecz sparingowy do Radomia. Przeciwnikiem zespołu Żelaznych była reprezentacja Kleryków z Seminarium Duchownego w Radomiu. Klerycy z Radomia zdobyli w ubiegłym roku Mistrzostwo Polski Kleryków i Księży.
Mecz odbył się w Szkole Podstawowej nr 17 w Radomiu. Rozegrano 4 sety do 25 pkt. W ekipie przeciwników zabrakło w tym meczu Łukasza Boćka, brata Piotra Boćka, podstawowego zawodnika drużyny z WSD. Zwycięsko z pojedynku wyszli siatkarze Żelaznego, którzy wygrali pewnie 3 partie, a przegrali nieznacznie ostatniego seta.

Reprezentacja Kleryków WSD w Radomiu – MKS Volley Żelazny Opoczno 0:3 (10:25;15:25;15:25)
Kierownik drużyny: Magdalena Woźniak

Po meczu najstarszy z kleryków zaprosił siatkarzy do radomskiego Seminarium Duchownego i oprowadził ich po okazałym obiekcie. Opowiedział również o dość trudnej posłudze kapłańskiej oraz codziennym życiu kandydatów na księży.

Po godzinnej wizycie cała ekipa zatrzymała się na wspólny obiad.
Już jutro drużyna Volley Żelazny uda się do pobliskiej Spały, gdzie na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu odbędzie 3 godzinny trening siatkarski z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu.