Aktualności

BELGRADZKA PRZYGODA SIATKARZY :)

Share Button

Od 29 czerwca do 3 lipca drużyna „Giganci Opoczno” będzie reprezentować Polskę w turnieju siatkówki zunifikowanej, który odbędzie się w Belgradzie. W trakcie rozgrywek siatkarze zmierzą się z zawodnikami z Serbii oraz Niemiec.
Opocznianie zakwalifikowali się do udziału w turnieju podczas eliminacji, które miały miejsce w grudniu 2015 r. w Głuchołazach, gdzie drużyna odniosła pewne zwycięstwo wygrywając I Makroregionalny Turniej Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych.

3

Z Opoczna do Belgradu Sporty zunifikowane to program Olimpiad Specjalnych, który łączy w drużynach sportowych w przybliżeniu równe liczby zawodników olimpiad z zawodnikami w normie intelektualnej, nazywanych partnerami, podczas treningów i zawodów.
Sporty zunifikowane Olimpiad Specjalnych wspomagają nie tylko integrację pomiędzy grupą rówieśników. Obecnie prawie pół miliona ludzi na całym świecie bierze udział w Sportach Zunifikowanych, co pozwala na przełamywanie stereotypów dotyczących osób z niepełnosprawnością intelektualną w sposób, który daje również wiele radości.

Siatkarze z Opoczna przygotowywali się do turnieju trenując regularnie w hali przy Zespole Szkół im. Jana Brzechwy.
Nasze miasto będzie reprezentować ekipa zunifikowana, składająca się pięciu zawodników Olimpiad Specjalnych: Małgorzata Wiktorowicz, Daniel Wierzbicki, Łukasz Feliński, Karol Bielas, Piotr Bociek (atakujący Volley Żelazny) i pięciu partnerów z opoczyńskiej drużyny Volley Żelazny Opoczno: Anna Walaszczyk, Łukasz Krajewski, Rafał Skoczylas, Jakub Skoczylas, Marcin Szczepańczyk.

 

4

Trenerem siatkarzy podczas turnieju europejskiego będzie Radosław Łypczak, który kilka dni przed wyjazdem powiedział: „Los bywa bardzo przewrotny, patrząc na to, że w grudniu zbieraliśmy jeszcze fundusze na busa, aby móc wziąć udział w zawodach ogólnopolskich, a już za parę dni będziemy reprezentować Polskę z orzełkiem na piersi, podczas turnieju w Serbii. Rozpoczynając pracę z tą drużynę i borykając się początkowo z wieloma problemami, od miejsc do trenowania przez brak sprzętu i problemy z transportem na zawody, teraz poczuliśmy, że rodzi się coś dobrego, że ta drużyna może naprawdę wiele osiągnąć. Dziękuję siatkarzom Żelaznego za ogromne zaangażowanie się w inicjatywę jaką jest udział w Olimpiadach Specjalnych.”
Za naszych siatkarzy trzymamy mocno kciuki i wierzymy, że pokażą piękno polskiej siatkówki.