Aktualności

IGRZYSKA W RĘCZNIE 2016 :)

Share Button

Jak zwykle dopisała idealna, słoneczna pogoda. Zawodnikom zabrakło jedynie szczęścia w końcowych momentach.
W niedzielę, 12 czerwca w Ręcznie, powiat piotrkowski odbyły się Letnie Igrzyska LZS województwa łódzkiego, w których udział brała gmina Opoczno. W tym roku obchodziliśmy 70 rocznicę istnienia LZS. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: piłka nożna, koszykówka, lekkoatletyka, siatkówka, a także w zawodach integracyjnych.

1

Najlepiej zaprezentowała się ekipa siatkarzy, a także opoczyńskich lekkoatletów. W trójkach siatkarskich nasze miasto reprezentowali przedstawiciele Volley Żelazny Opoczno.
W składzie dziewcząt wystąpiły: Sylwia Wijata, Joanna Rek, Viola Zdonek-Adamczyk oraz Aleksandra Jurek. Skład mężczyzn: Kamil Górnik, Łukasz Krajewski, Piotr Bociek, Kamil Sieczkarek.

W fazie grupowej nasze ekipy rozegrały trzy spotkania, wygrały równo po dwa mecze i doświadczyli jednej porażki, która wyeliminowała ich z możliwości udziału w półfinale. Był to kolejny dobry turniej opoczyńskich siatkarzy, a do pełni zadowolenia zabrakło niewiele. Niestety nie udało się po raz trzeci obronić trzeciego miejsca w województwie.

2

Wśród uczestników nie zabrakło jeszcze jednej siatkarki Żelaznego, a także zawodniczki Opoczno Sport Team sekcji biegowej. Na dystansie 2000m mistrzostwo województwa wywalczyła Zuzanna Łakomska.

Gmina Opoczno zajęła w tym roku IX miejsce w Igrzyskach