Sekcja męska

Z PUCHAREM KS LECHIA

Share Button

W niedzielę, 9 kwietnia, siatkarze Volley Żelazny zagrali w meczu półfinałowym Turnieju Piłki Siatkowej im. Józefa Zakrzewskiego o Puchar KS Lechia, z drużyną Nor-Mar, która niespodziewanie zwyciężyła grupę B.
Drużyna, której reprezentantami byli tomaszowianie oraz zawodnicy drużyny Skierniewickiego Węgla postawili wszystkim wysoko poprzeczkę i okazali się jednym z faworytów turnieju po fazie grupowej.
Nikt natomiast nie stawiał na Żelaznych. W pierwszym meczu półfinałowym, mimo przegranego I seta, siatkarze z Opoczna po kapitalnej drugiej partii i tie-breaku awansowali do finału, tego prestiżowego turnieju.

Półfinał:
Nor-Mar – Volley Żelazny Opoczno 1:2 (25:17;24:26;10:15)

W finale na siatkarzy z Opoczna czekała już drużyna Tom-Stone Tomaszów Mazowiecki, której do tej pory naszym zawodnikom nie udało się pokonać, aż do minionej niedzieli. Uskrzydleni zwycięstwem półfinałowym Żelaźni, zagrali jak z nut i bez straty seta pokonali po raz pierwszy swoich bardziej doświadczonych i ogranych kolegów.
Mecz finałowy rozegrano na głównym boisku hali przy ZSP nr 2 w Tomaszowie Maz.

Finał:
Tom-Stone Tomaszów Mazowiecki – Volley Żelazny Opoczno 0:2 (22:25;20:25)

Po meczu siatkarze usłyszeli kilka naprawdę miłych i dających mobilizacji komentarzy: „Nigdy Opoczno nie wygrało, dziś wygrało”, „Byliście najlepiej rozumiejącą się drużyną w tym turnieju i to Wam przyniosło sukces”, „Prawdziwa niespodzianka turnieju, brawo”. Takie słowa dają wiele sił i nowych chęci do działania.

Skład drużyny podczas fazy finałowej:
Atakujący: Piotr Bociek
Rozgrywający: Rafał Skoczylas (k)
Przyjmujący: Jakub Skoczylas, Tomasz Koźlik, Robert Juźwik, Paweł Zalega
Środkowi: Mateusz Pasikowski, Łukasz Krajewski
Libero: Sebastian Raczyński