Aktualności

ZMAGANIA SIATKARZY ŻELAZNEGO NA PLAŻY

Share Button

Piłka siatkowa plażowa posiada odrębne, zmodyfikowane przepisy gry. Bardzo ważna jest ich znajomość, a podczas samej gry duże znaczenie ma wyszkolenie techniczne siatkarzy.
Sezon siatkówki plażowej ruszył już z pierwszym weekendem czerwca, kiedy to zawodnicy Volley Żelazny Opoczno, chcąc pozostać w formie i dalszej grze, zaczęli brać udział w wielu turniejach siatkówki plażowej w różnych częściach Polski.

8

Kobiety:
Para Sylwia Wijata/Agnieszka Olszewska zajęła 3 miejsce w turnieju siatkówki plażowej w Sulejowie. W zawodach wystartowało 12 par.
Mężczyźni:
Mateusz Badura/Bartosz Kowalczyk zajęli III miejsce w I turnieju siatkówki plażowej o Puchar OSP w Trzebczu Szlacheckim (woj. kujawsko-pomorskie). Siatkarze przejechali ponad 300km przywożąc brązowe medale. IV miejsce w turnieju siatkówki plażowej o Puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Opoczyńskiego, a także zagrali w turnieju w Radoszycach (woj. świętokrzyskie).
Marcin Szczepańczyk/Jakub Skoczylas zagrali razem po raz pierwszy w turnieju siatkówki plażowej o Puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Opoczyńskiego.
Miksty:
Oktawia Wojton/ Rafał Skoczylas oraz Wiktoria Białas/Jakub Skoczylas w sobotę, 16 lipca zagrali w dużym turnieju w Skierniewicach, w którym udział wzięły aż 22 pary z Warszawy, Kielc, Łodzi, Pabianic, Kutna, Koluszek, Rawy Mazowieckiej i Skierniewic. W drugiej rundzie nasze pary spotkały się w opoczyńskim pojedynku, który wygrała nieco starsza para Oktawia Wojton/ Rafał Skoczylas 21:16. Mecze rozgrywano na dwóch boiskach, 1 set do 21 pkt., systemem brazylijskim. Warto zaznaczyć, że para Wiktoria Białas/Jakub Skoczylas była najmłodszą ekipą spośród wszystkich startujących.

9

Już dziś, 23 lipca para Rafał Skoczylas/Jakub Skoczylas zagra jak co roku, na profesjonalnie przygotowanym turnieju w Ciebłowicach.
Czekają na nas duże emocje. Kibicujmy Żelaznym siatkarzom w turniejach plażowych do końca sierpnia!